Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Miejsce parkingowe pod blokiem – dzierżawa

05.01.2016
Autor: Elżbieta

Czy mogę wydzierżawić miejsce parkingowe pod blokiem? Powodem jest zastawianie nam wjazdu do garażu, prośby na nic się nie zdają.

Szanowna Pani,

Przede wszystkim, jeśli teren, na którym znajduje się wjazd do garażu, jest prawidłowo oznaczony, tj. ustawiono znaki D-52 na początku i D-53 na końcu strefy ruchu, wówczas należy powiadamiać policję, która może interweniować.

Natomiast w celu wyznaczenia miejsca postojowego, przeznaczonego dla osoby niepełnosprawnej, należy zwrócić się do właściciela drogi czy terenu, na którym takie miejsce ma być wyznaczone. Jeśli będzie to możliwe, np. ze względu na obowiązujące przepisy, miejsce postojowe (tzw. koperta) dla osoby niepełnosprawnej może być wyznaczone. Jednak z tak wyznaczonego miejsca postojowego będą mogły korzystać wszystkie osoby uprawnione, tj. posiadacze karty parkingowej. Można się zwrócić do właściciela drogi czy terenu o wydzierżawienie wyznaczonego miejsca postojowego. Jednak wówczas należy się liczyć z koniecznością ponoszenia opłat za miejsce. Nie ma bowiem regulacji prawnych, które obligowałyby właściciela drogi (terenu) do odstąpienia od pobierania opłat.

Z poważaniem,

Ewa Szymczuk, doradca socjalny w Centrum Integracja w Warszawie

Prawy panel

Sonda

Jak angażujesz się w wybory parlamentarne?

Biuletyn

Wspierają nas