Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Natalia Partyka: Cały świat chciał ze mną rozmawiać

25.09.2008
Autor: Łukasz Jachimiak, fot: EastNews
Źródło: sport.pl

Cały świat chciał porozmawiać z dziewczyną, która reprezentowała swój kraj na jednych i drugich igrzyskach. W pewnym momencie pomyślałam sobie nawet, że mogłabym poprosić o nagranie wywiadów, których udzieliłam, a później rozdawać wszystkim kasety - mówi Natalia Partyka, niepełnosprawna tenisistka stołowa, która reprezentowała Polskę na olimpiadzie i na paraolimpiadzie w Pekinie.

Wróciłaś do Polski po sześciu tygodniach pobytu w innym świecie. Jak się mieszkało w dalekim Pekinie aż tyle czasu?

- Właściwie nie czułam, że jestem w Chinach. Przez ponad pięć tygodni z tych sześciu, jakie tam spędziłam, byłam skoncentrowana wyłącznie na tym, co związane ze sportem. Najpierw szykowałam się do startu w sierpniowej olimpiadzie, później we wrześniowej, w obu rozegrałam po kilka spotkań, więc nie miałam czasu na nic poza meczami i treningami. Dopiero dzień po moim ostatnim starcie na paraolimpiadzie mogłam sobie pozwiedzać.

I dokąd się wybrałaś?

- Pojechałam zobaczyć Wielki Mur Chiński. Niezbyt oryginalnie, ale będąc w Chinach, przede wszystkim chyba właśnie to chce się obejrzeć.

A na zakupy nie znalazłaś nawet chwili?

- Po paraolimpiadzie zakupy robiłam przez dwa dni. Wcześniej kupiłam tylko kilka pamiątek, ale już po wszystkim porwał mnie szał zakupów (śmiech)...

Przeczytaj cały wywiad

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Czy Twoim zdaniem dzieci powinny wrócić do szkoły we wrześniu?

Biuletyn

Wspierają nas