Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Wygraj książkę „Wyjątkowy dzień”!

27.08.2015
Autor: Janka Graban
okładka książki Wyjątkowy dzień - dziewczynka na piasku nad morzem

W ciągu czterech lat może się wiele zdarzyć. Anne-Dauphine Julliand w tym czasie przeżyła jedno z najpiękniejszych wydarzeń dla kobiety - narodziny córeczki Thais. A później najtragiczniejsze przeżycie jako matka - śmierć dziecka. W swojej książce przedstawia, czego nauczyła ją Thais i jak wciąż odczuwa jej obecność.

Autorka książki pt. „Wyjątkowy dzień”, Anne-Dauphine Julliand jest dziennikarką, mieszka w Paryżu. Jej powieść to kontynuacja „Śladów małych stóp na piasku”, które odniosły ogromny sukces, poruszającej historii córeczki Thais, dotkniętej ciężką chorobą genetyczną układu nerwowego, która przeżyła trzy lata i dziewięć miesięcy. Miała krótkie, lecz piękne życie. Wiele też zmieniła w życiu rodziny. Nie zostawiła po sobie rozpaczy, jedynie miłość.

W drugiej książce autorka opowiada o zwykłym-niezwykłym dniu, którym jest dla niej 29 lutego, dlatego, że pojawia się raz na cztery lata i jest rocznicą urodzin wyjątkowego dziecka... „Zabiegi medyczne leczą rany, ale tylko miłość pozwala zapomnieć o bólu. Tylko dodanie drugiemu otuchy przynosi ulgę w cierpieniu. Dziękuję Ci, moja mała Thais, dziękuję, że odmieniłaś moje serce. Pomogłaś mi zrozumieć, że odpowiedzią na cierpienie nie jest śmierć. I nigdy nie będzie. Odpowiedzią na cierpienie jest miłość” (fragment książki).

Konkurs: wygraj książkę „Wyjątkowy dzień”

Portal www.niepelnosprawni.pl ma dla Czytelników dwa egzemplarze książki Anne-Dauphine Julliand pt. „Wyjątkowy dzień”, wydawnictwa Świętego Wojciecha. By wygrać jedną z nich, wystarczy przesłać na adres e-mail: konkursy@integracja.org

 1. Krótko opisz za czym w życiu najbardziej tęsknisz/ tęskniłeś?
 2. Dane adresowe do przesłania ew. wygranej.

Konkurs trwa od momentu ogłoszenia na portalu do 3 września 2015 r. włącznie. Najciekawsze odpowiedzi zostaną nagrodzone książką „Wyjątkowy dzień”.

Lista zwycięzców zostanie opublikowana na stronie konkursu. Zwycięzcy (i tylko oni) zostaną powiadomieni o wygranej drogą mailową.

Więcej w regulaminie konkursu.


Zwycięzcami konkursu są: Monika P. z Dęblina i Monika K. z Chodakówki. Gratulujemy!

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

 • Wyniki :)
  Czytelniczka
  10.09.2015, 22:40
  Czy były już gdzieś podane wyniki tego konkursu? Pozdrawiam
  odpowiedz na komentarz
 • Wspomnienie
  Piotr Morawski
  02.09.2015, 17:30
  W moim życiu najmniej wspominam wszystkie pobyty w górach. Często myślami powracam to wędrówek po szlakach i spędzania wyjątkowego wysokogorskiego czasu ze znajomymi i przyroda. Kiedy koncza się wakacje tęsknota za górami nabiera takiej mocy ze przez cały rok o niczym innym nie myślę tylko o wejściu na szlak. Piotr Morawski Ul. Obrońców 12/14/1 26-600 Radom
  odpowiedz na komentarz
Prawy panel

Sonda

Co myślisz o znoszeniu kolejnych obostrzeń związanych z pandemią COVID-19?

Biuletyn

Wspierają nas