Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Uaktywnij się w domu

24.09.2008
Autor: Marta Kotas Fot. EastNews
Źródło: inf. własna

Polski rynek pracy stopniowo otwiera się na przychodzące z Zachodu nowości. Za jedną z takich nowinek można z pewnością uznać telepracę, czyli pracę zdalną. Jednak mimo tego, że taka forma pracy jest o wiele wygodniejsza wciąż niewielu się na nią decyduje, a wielu podchodzi do niej sceptycznie.

W Stanach Zjednoczonych już blisko 40 mln osób pracuje zdalnie. Jest to rozwiązanie dobre zarówno dla kobiet wychowujących dzieci, dla osób z niepełnosprawnością, jak i dla ludzi ceniących swoją niezależność i własny rytm pracy.

Moda na telepracę ze Stanów stopniowo przenikała do Europy Zachodniej, gdzie również podbiła rynki pracy. Obecnie najwięcej zatrudnionych w tej formie notuje się w krajach skandynawskich oraz w Belgii i Holandii.

Większość firm przewiduje możliwość nawiązania zdalnej współpracy z niektórymi pracownikami. A wszystko po to by zniwelować koszty zatrudnienia i dać szansę znalezienia pracy tym, którzy z różnych przyczyn muszą pozostać w domu.

Na zdjęciu: stanowisko pracy w domu. Fot. EastNews

W większości państw zachodnich nie ma podziału na telepracowników i pracowników. Telepraca nie jest traktowana jako praca gorszej kategorii i przeznaczona dla tych wyjątkowo leniwych pracowników. Niestety w Polsce jeszcze wciąż mamy do czynienia z takim właśnie negatywnym postrzeganiem. Telepraca przez długi czas była kojarzona przede wszystkim z akwizycją i telefonicznym kontaktem z klientem. Co prawda obraz ten stopniowo ulega zmianie jednak mimo to ludzie w dalszym ciągu nie wiedzą na czym polega telepraca i w jaki sposób czerpać z niej zadowalające zyski.

To sprawia, że w Polsce na telepracę decyduje się niewiele osób. W roku 2006 liczba pracowników zdalnych nie przekraczała 8%. Jak na standardy ogólnoeuropejskie to niewiele. Polska pozostaje daleko w tyle, a za nami plasują się jedynie Bułgaria i Rumunia.

Praca dla każdego

Aby móc pracować zdalnie potrzebny jest jedynie telefon, komputer i dostęp do Internetu. Zanim zaczniemy pracę warto zastanowić się, w jakim zawodzie chce się pracować. Wiadomo, że nie każdy zawód da się wykonywać w domu. Najczęstszymi profesjami wykonywanymi zdalnie są: informatycy, dziennikarze, tłumacze, prawnicy, architekci, ekonomiści i doradcy finansowi. Oczywiście nie jest to lista zamknięta jednak dodając do niej kolejne pozycje trzeba pamiętać, że musi to być praca, którą można wykonywać samodzielnie w domu, jej efekty da się przekazać za pomocą Internetu oraz nie wymaga specjalnych narzędzi.

Ważne jest to, że aby pracować zdalnie nie trzeba spełniać zaawansowanych kryteriów, spróbować może każdy pod warunkiem, że ma cierpliwość i trochę czasu, by szukać ofert. Głównym źródłem zleceń jest bowiem Internet. Dodatkowo można też próbować w Urzędach Pracy, które mogą w swojej bazie posiadać oferty telepracy od pracodawców – wówczas istnieje większa szansa na zawarcie umowy i w miarę stałe źródło utrzymania.

- Niestety na chwilę obecną posiadamy niewiele ofert telepracy – mówi Agnieszka Zborowska z Powiatowego Urzędu Pracy w Katowicach – pracodawcy chętniej szukają telepracowników innymi sposobami – ogłoszenia w gazetach czy w Internecie. W swoich bazach mamy więcej ogłoszeń pracy bezpośredniej. Choć z czasem pewnie takich ofert pojawi się więcej.

Inną możliwością jest założenie własnej działalności gospodarczej i szukanie zleceń za pośrednictwem Internetu. Poza Internetem ogłoszenia dotyczące telepracy można znaleźć również w prasie.

Zamknięci czy wolni?

Jak każde zajęcie również telepraca ma swoich przeciwników jak i zwolenników. Z jednej strony jest to wygoda, z drugiej pewnego rodzaju ograniczenie.

- Oczywiście praca zdalna jest wygodna, bo nie trzeba ruszać się z domu, aby móc coś robić - mówi Anna Nawrocka, pracownica częstochowskiego zakładu pracy chronionej – jednak pracując wyłącznie w domu zamykasz się na ludzi, jest to całkowita izolacja, nie można poznać nikogo nowego, nie masz po co wychodzić z domu. Będąc osobą na wózku faktycznie mam utrudniony dojazd do pracy i pochłania to dość dużo pieniędzy, ale mam świadomość tego, że mogę spotkać się z innymi ludźmi i nie spędzam całego dnia w zamknięciu. Jest to o wiele ważniejsze niż wygoda – dodaje.

Prawdą jest, że decydując się na taką formę zatrudnienia niemal skazuje się na odizolowanie od innych pracowników. Inną kwestią jest też to, że w Polsce jest jeszcze stosunkowo niewiele interesujących i dobrze płatnych ofert telepracy. No i co równie ważne nie każdy zawód można wykonywać w domowym zaciszu. Jednak mimo wszystko praca zdalna to również korzyści.

- O wiele wygodniej jest pracować w domu, można robić to w dowolnie ustalonym czasie – mówi Bartek Kucharski, informatyk – dzięki Internetowi pozyskuję nowych klientów i kolejne zlecenia. Nie tracę czasu i pieniędzy na dojazdy do pracy. Oczywiście mam niby ograniczony kontakt z ludźmi jednak niweluję go sobie spotkaniami z innymi znajomymi. Przecież nie tylko w pracy można spotkać ludzi – podkreśla.

Dodatkowo dla niektórych problemem może okazać się to, że zamienia swój dom w miejsce pracy. Zanika, więc święty podział na dom i pracę. Ciężko jest odróżnić te dwie rzeczy, na czym może ucierpieć życie rodzinne. Ponadto jest jeszcze kwestia związana z prestiżem społecznym i awansem. Nie jest, co prawda powiedziane, że osoba pracująca w domu nie ma szansy awansować jednak większość osób jest przekonana, że będąc na miejscu w firmie ma o wiele więcej możliwości na promocję niż osoby pracujące zdalnie. I jeśli chodzi o polskie realia to faktycznie trochę prawdy w tym jest. Jednak nie można tutaj mówić o schemacie, że tylko pracując w siedzibie firmy można zrobić karierę.

Zasadniczo ciężko jest znaleźć w tych wszystkich cechach złoty środek, tyle ile osób tyle samo różnych opinii. Dlatego też nie można jednoznacznie powiedzieć czy faktycznie telepraca jest rozwiązaniem idealnym dla osób z niepełnosprawnością. Bo z jednej strony niektórym praca zdalna może dawać możliwość uzyskania jakiegokolwiek zatrudnienia, niwelują się koszty i niewygody związane z dojazdem do pracy, ale za to z drugiej strony nie zawsze za pracę zdalną otrzymamy satysfakcjonujące wynagrodzenie i umowę o pracę na dobrych warunkach. Co więcej możemy całkowicie odizolować się od społeczeństwa.

Z mojego punktu widzenia

Jednak czy znalezienie pracy przez Internet i utrzymanie się z niej jest możliwe? Również i w tej kwestii zdania są bardzo podzielone.

- Zanim postanowiłem rozpocząć pracę zdalną próbowałem swoich sił w różnych zakładach pracy – opowiada Bartek Kucharski – jednak niewiele było miejsc, gdzie przyjmowali niepełnosprawnych, czasem ja też nie dawałem sobie rady z wieloma obowiązkami i natłokiem pracy, nie mówiąc o uciążliwości pracy „od do”. W zasadzie dzięki znajomej, która dała mi pierwsze zlecenie postanowiłem zacząć pracować w domu. Teraz sam sobie szukam zleceń, a Internet mi to znacznie ułatwia. Zanim jednak rzuciłem swoją pracę przez kilka miesięcy „uczyłem się” i sprawdzałem czy jest to opłacalne. Co prawda początki były ciężkie, bo trzeba się nauczyć gdzie i jak szukać ofert, ale z czasem ludzie zaczynają sami odpowiadać na ogłoszenia. Z tym, że z racji tego, że jestem informatykiem o wiele łatwiej znaleźć mi dobrze płatne zlecenie. Jednak trzeba spróbować nim stwierdzi się, że jest to nieopłacalne. Praca zdalna nie jest złym rozwiązaniem pod warunkiem, że ma się na tyle cierpliwości, by poczekać na zadowalające zyski – zachęca Bartek.

Pracodawco, co Ty na to?

Wydawać, by się mogło, że pracodawcy powinni popierać ze wszech stron tę formę zatrudnienia. Jednak tak się nie dzieje. Również wśród pracodawców zdania są podzielone. Z jednej strony telepraca to oszczędność pieniędzy – mniejsze koszty utrzymania lokalu czy mniejsze koszty zatrudnienia (umowy o dzieło, zlecenia, niższe opodatkowanie, często brak składek). Jednak z drugiej strony większa niepewność i brak kontroli nad pracownikiem. Poza tym koordynowanie pracowników zdalnych wymaga dodatkowych umiejętności.

- Telepraca to dziedzina, która w Polsce dopiero się rozwija – mówi Karol Zarębski właściciel niewielkiej agencji reklamowej w Krakowie – osobiście wolę mieć swoich pracowników na miejscu. Dzięki temu mam z nimi lepszy kontakt, wiem, że w danych godzinach są dostępni i w każdej chwili mogę z nimi porozmawiać. Może w innych branżach faktycznie tacy pracownicy mogą się bardziej wykazać – np. informatyka czy dziennikarstwo. Jednak są zawody, których po prostu nie da się wykonywać na odległość. Myślę, że trzeba jeszcze czasu, by udoskonalić metody pracy zdalnej, dopiero pewnie za kilka lat polski rynek telepracy osiągnie standardy zachodnioeuropejskie czy amerykańskie.

Polscy pracodawcy stopniowo przekonują się do pracowników zdalnych i starają się zapewnić im coraz dogodniejsze warunki zatrudnienia. Zdają sobie bowiem sprawę z tego, że komfort, który w ten sposób mogą zapewnić pracownikowi będzie się przekładał na efektywność jego pracy.

Wsparcie

W Polsce telepraca jest znana od niedawna. Dopiero dotacje ze środków Unii Europejskiej i organizowane dzięki nim programy pomogły rozpropagować tę formę zatrudnienia. Programy te mają na celu przede wszystkim zapoznać ludzi z możliwościami jakie daje telepraca i pokazać, że nie jest jedynie podrzędna kategoria zatrudnienia, a szansa na poprawienie swojej sytuacji zawodowej i materialnej dla wszystkich tych, którzy zmuszeni są do pozostawania w domu.

Zatrudnianie pracowników na zasadach telepracy od grudnia 2003 roku wspiera Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. W ramach programu „Telepraca’’ można uzyskać pieniądze na tworzenia miejsc telepracy, prowadzenie szkoleń i zakup sprzętu dla przyszłych pracowników. Ze wsparcia mogą korzystać bezrobotne osoby z niepełnosprawnością lub poszukujące pracy, pracodawcy planujący zatrudnienie osób z niepełnosprawnością w systemie telepracy oraz organizacje pozarządowe, prowadzące pośrednictwo pracy i przygotowujące osoby bezrobotne z niepełnosprawnością do wejścia na rynek pracy. Program oferuje telepracownikom możliwość ubiegania się o dofinansowanie zakupu sprzętu komputerowego i oprogramowania niezbędnego do świadczenia pracy.

Nowa edycja programu „Telepraca i inne elastyczne formy zatrudnienia’’ ruszy 1 stycznia 2009 roku i będzie funkcjonować przez 5 lat.

Telepraca otwiera możliwości przede wszystkim, przed tymi którzy nie chcą poświęcać  długich godzin na dojazdy do pracy, czy nie mogą pracować w narzuconych przez pracodawcę godzinach. To świetne rozwiązanie dla niezależnych osób, którym zależy na pracy według własnego rytmu. Nie należy pracy zdalnej traktować jako narzędzia do odizolowania niepełnosprawnych czy kobiet z dziećmi od reszty społeczeństwa. Telepraca daje możliwości samorozwoju, samokontroli, a przede wszystkim daje szansę na wykonywanie tych samych obowiązków bez konieczności wychodzenia z domu i w wybranych przez siebie godzinach.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

 • Daniel Rostkowski
  Daniel
  07.01.2020, 15:36
  Dzień dobry, nazywam się Daniel i szukam pracy zdalnej, jestem osobą niepełnosprawną ze stopniem umiarkowanym. pozdrawiam
  odpowiedz na komentarz
 • Praca
  Karol Zieja
  22.07.2019, 11:48
  Szukam pracy zdalnej może to być przepisywanie dokumentów lub inna. Jestem inżynierem informatyki (specjalność SIECI KOMPUTEROWE) oraz technikiem ekonomistą (specjalność EKONOMIKA I ORGANIZACJA PRZEDSIĘBIORSTW). Jestem na rencie chorobowej.
  odpowiedz na komentarz
 • szukam pracy w domu zdalnie
  nikola bielawska chrobak
  31.05.2019, 17:15
  szukam pracy w domu zdalnej najlepiejakietowanie,wprowadzanie akiet do systemu pisanie ankiet ,wysyłanie emaili (z Bazą danych do klijenta)telemarketerka telefoniczna lub inny komunikator
  odpowiedz na komentarz
 • Szukam pracy zdalnej
  Ewa Pochwat
  06.02.2019, 11:32
  Nazywam się Ewa Pochwat mam 29 lat, Jestem osobą niepełnosprawną z znacznym stopniem niepełnosprawności (dysfunkcja wzroku ). Wykształcenie średnie. Szukam pracy zdalnej analityk zasobow lub operator wprowadzania danych. umiejętności: Związanej z tworzeniem baz danych, poruszanie sie po przeglądarkach internetowych, obsługa ms. office, Excel, drukowanie, analizowanie, (praca w domu ). Posiadam własny komputer, stały łącze internetowe. Jestem sumienna, kontaktowa, lubię pracę przed komputerem. Jestem zdyscyplinowana i potrafię przestrzegać terminów.
  odpowiedz na komentarz
 • Szukam pracy
  Karolina Zdrenka
  21.12.2018, 13:25
  Mam 40 lat, po wypadku jestem osoba niepełnosprawną, mam orzeczony znaczny stopień niepełnosprawności, mam wykształcenie wyższe i interesowała by mnie praca w domu przy komputerze, mieszkam w Poznaniu.
  odpowiedz na komentarz
 • Szukam Pracy
  Kuba
  09.10.2018, 12:59
  Szukam pracy Udokumentowane orzeczenie umiarkowane (specjalne) z zawodu informatyk.
  odpowiedz na komentarz
 • Praca w domu
  Dzesi
  17.08.2018, 00:43
  Witam, szukam pracy która mogłabym wykonywać w domu, głównie z powodu miejsca mojego zamieszkania mieszkam na małej wsi znajdującej się niedaleko Opola Lubelskiego A wyprowadzili nie planuje. Posiadam stopień umiarkowany
  odpowiedz na komentarz
 • Praca zdalna
  Piotr120011
  17.07.2018, 08:29
  Szukam pracy zdalnej .Posiadam orzeczenie.Stała renta
  odpowiedz na komentarz
 • PRACA W DOMU
  EDYTA
  14.05.2018, 15:42
  SZUKAM PRACY MANUALNEJ -RĘKODZIEŁO (DZIEWIARSTWO).MAM UMIEJĘTNOŚCI W ROBIENIU,SERWET,OBRUSÓW NA SZYDEŁKU.I.T.P.JESTEM CHORA OD URODZENIA NA EPILEPSJĘ, 2-GRUPA IN..WIĘC NIE MOGĘ WYKONYWAĆ PRAC POZA MIESZKANIEM. MIESZKAM W MIEŚCIE KĘTRZYN NIEDALEKO ŚW.LIPKI.JEŚLI SĄ OSOBY ZAINTERESOWANE MOJĄ OFERTĄ TO PROSZĘ O KONTAKT.DZIĘKUJĘ.
  odpowiedz na komentarz
 • Praca zdalna
  GK
  16.04.2018, 20:19
  Witam!, Szukam pracy zdalnej .Posiadam orzeczenie.
  odpowiedz na komentarz
 • szukam pracy nie moze byc zdalnie sterowana bo niemam pilota uniwersalnego
  herman
  15.03.2018, 07:23
  praca zdalnie sterowana
  odpowiedz na komentarz
 • szukam pracy stacjonarnej w domu
  Michal 27 lat
  27.11.2017, 17:10
  Mam 27 lat Jestem osoba poruszającą na wózku szukajaącej pracy w domu.posiadam dostep do internetu i telefonu. Zalety cierpliwosc starannosc dyspozycyjnosc .zalezy mi na pracy ze wzgledu na sytuacje zdrowotna i finnansowa usamodzielnienia sie oraz nie marnowania zycia.
  odpowiedz na komentarz
 • szukam pracy
  Roman Sokołowski
  27.11.2017, 16:20
  mgr ekonomii II kieruki ekonomika produkcji i rachunkowość - kontrola finansowa 9 umiarkowany stopiń niep.)
  odpowiedz na komentarz
 • Poszukuję osoby do obsługi
  Mariusz
  05.11.2017, 08:21
  Poszukuję osoby do obsługi kilku stron internetowych, wraz z ich profilami FB. Obsługa polega na dodawaniu informacji nadesłanych poprzez mail, lub pobranych ze wskazanych stron
  odpowiedz na komentarz
 • Szukam pracy zdalnej, Malwina
  Malwina
  12.10.2017, 22:16
  Mam doświadczenie wieloletnie w grafice/ stałe łącze, biegła znajomość internetu, pakietu Corel, a także Photoshop, Ilustrator/, znajomość rynku i prawa nieruchomości, budowlanego, cywilnego, geodezyjnego, Ustaw z tym związanych, procedur administracyjnych. Mam stopień niepełnosprawności umiarkowany, do 2020 r
  odpowiedz na komentarz
 • IZABELA KOZANECKA
  izabela Kozanecka
  09.10.2017, 18:44
  Pielęgniarka z 26 letnim stażem po studiach magisterskich - niepełnosprawność umiarkowana, jeszcze chodząca . Bardzo zależy mi na tej pracy. Tel. 693424598
  odpowiedz na komentarz
 • Szukam pracy zdalnej
  Marcin
  27.08.2017, 21:45
  Osoba niepełnosprawna w stopniu znacznym poruszająca się o kulach chętnie podejmę pracę zdalną. Mam spore doświadczenie 8 lat jako operator wprowadzania danych.
  odpowiedz na komentarz
 • :-)
  Natalia kozlowska
  23.04.2017, 18:03
  Mogę nawiązywać rozmowy telefoniczne oraz działać na laptopie. Jestem sprawna umyslowo. Narazie nie chodzę. Potrzebuję finansów na rehabilitację. Pozdrawiam
  odpowiedz na komentarz
 • Szukam pracy
  Martyna Kwiatkowska
  07.03.2017, 12:05
  Szukam pracy zdalnej posiadam doświadczenie pracowałam jako analityk zasobów internetowych 5 lat chętnie podejmę taka prace
  odpowiedz na komentarz
 • Szaukam pracy
  Stefan Baldys
  16.02.2017, 14:10
  Jestem osoba niepelnosprawna z znacznym stopniem poruszam się na wozku elektrycznym szukam pracy w domu czyli telepraca posiadam laptop i mogie go obslugiwac
  odpowiedz na komentarz
 • Szukam pracy w domu jak i po za domem Kraków,Wieliczka
  Kochanek Kasia
  27.12.2016, 16:19
  Witam mam na imię Kasia mam lat 26 i jestem osobą niepełnosprawną mam wykształcenie handlowe zawód sprzedawca. Bardzo mi zależy na pracy nie stresującej gdyż mam paczaczkę na którą się leczę i depresje lękową. Tel.606751309
  odpowiedz na komentarz
 • praca grafika w domu
  justyna duda
  09.12.2016, 16:01
  poruszam się na wózku inwalidzkim poszukuję pracy jako grafik lub archiwizacja dokumentów do komputera
  odpowiedz na komentarz
 • szukam pracy
  kaisia
  05.10.2016, 10:06
  witam mam na imię Kasia mam 29 lat i mam druga grupę niepełnoprawności choruje na padaczkę ale jestem aktywna zawodowo chętnie podejmę prace nawet praca biurowa czy przy komputerze mieszkam w radomiu
  odpowiedz na komentarz
 • praca w domu
  Dariusz lewandowski
  25.06.2016, 12:32
  Witam z tej strony Dariusz lewandowski pochodzem żielonej góry iestem na renćie mam ożeczenie o niepełno sprawnośći Mieszkam w źielonei góże Norman komputera ani samochodu I zabardzo nieznam biegłych ienzykuw Tel531294083
  odpowiedz na komentarz
 • szukam pracy
  Jadwiga
  23.06.2016, 16:56
  Witam jestem osoba nie pełnosprawna poszukuje pracy dorywczej w domu( czyli stacjonarnej) moja grupa to umiarkowany stopień niepełnosprawności oraz zaświadczenie o chorobie szczególnej. Mogę wykonywać prace manualne jak na komputerze .
  odpowiedz na komentarz
 • Szukam pracy
  Sandra
  16.05.2016, 23:07
  Mam 21 lat, posiadam drugi stopień niepełnosprawności. Mieszkam w okolicach Krakowa. Obecnie utrzymuje się tylko z pielegnacyjnego oraz pomagają mi rodzice. Staram się o rentę socjalna ale jak wiadomo z tego nie da się wyżyć. Jestem po liceum ogólnokształcącym. Niestety mam problemy z kręgosłupem i nie mogę długo stać ani długo siedzieć. Szukam obojętne jakiej pracy ważne aby dało sie z niej wyżyć. Posiadam laptopa, dostęp do internetu.
  odpowiedz na komentarz
 • Szukam Pracy w stopniu umiarkowanym
  Dawid
  23.02.2016, 13:14
  Witam mam 21 lat szukam pracy najlepiej żeby to była praca w domu przez internet, znajomość sytemu Windows 10, obsługa każdego programu czekam na odpowiedz pozdrawiam
  odpowiedz na komentarz
 • szukam pracy
  szukam pracy
  20.01.2016, 19:01
  jestem niepełnosprawny poszukuję zajęcia proszę o kontakt
  odpowiedz na komentarz
 • Szukam pracy
  Rafał
  16.11.2015, 11:39
  Dzień dobry, jestem osobą niepełnosprawną, posiadam umiarkowany stopień niepełnosprawności, szukam pracy stacjonarnej gdyż moja choroba nie pozwala na pracę w terenie, z samej renty jest trudno a pracować trzeba.
  odpowiedz na komentarz
 • Praca
  Agnieszka
  17.10.2015, 21:48
  Szukam pracy w domu przez internet .Jestem niepełnosprawna od urodzenia w stopniu umiarkowanym .
  odpowiedz na komentarz
 • SZUKAM PRACY W JANIKOWIE<kuj-pom> LUB OKOLICY INOWROCŁAWIA
  Lidia
  13.01.2015, 09:27
  MAM 35 LAT JESTEM RENCISTKą.POSYUKUJę DODATKOWEGO ZAJęCIA
  odpowiedz na komentarz
 • Praca w domu - rysunki techniczne budowlane ACAD
  Artur
  05.01.2015, 10:52
  Witam serdeczenie. Poszukuję kogoś, kto zna rysowanie 2D w dwg. ( AUTOCAD lub podobny program) praca zdalna przez internet, wykształcenie techniczne budowlane i znajomość ACAD'a
  odpowiedz na komentarz
 • Poszukuje Pracy
  Eryk
  17.06.2014, 18:05
  Witam, mam 21 lat jestem osobą niepełnosprawną z orzeczeniem niepełnosprawności 1 stopnia. Ukończyłem w zeszłym roku Technikum, zdałem maturę i obecnie poszukuje pracy. Niestety mogę pracować wyłącznie w domu ze względu na brak możliwości dojazdu i problemy z mobilnością poruszania się na wózku. Szukam po internecie różnych ofert pracy ale bezskutecznie, zastanawiam się już czy nie podjąć się "skręcania długopisów". Ciężko jest znaleźć pracę będąc niepełnosprawnym :)Jeśli znajdzie się ktoś kto potrzebuje zdalnego pracownika, choćby do samego pisania, wysyłania pism czy "skręcania długopisów" to proszę o kontakt na mail :)
  odpowiedz na komentarz
 • szukam pracy
  Bożena
  04.12.2013, 10:49
  Jestem osobą niepełnosprawna ze Świdnicy woj.dolnoślaskie, przez wiele lat pracowałam jako księgowa. Obecnie jestem bez pracy.Proszę o pomoc podejmę się pracy na zasadzie telepracownika.
  odpowiedz na komentarz
 • telepraca ?
  bezrobotna
  29.12.2012, 10:57
  Mydlenie oczu z tą telepracą. Owszem są oferty, ale trzeba posiadać: własny telefon własny komputer lub laptopa własne oprogramowanie dostęp do internetu na tzw stałym łączu utrzymuję się z zasiłków z opieki społecznej a jak wiadomo instytucja ta nie finansuje wyżej wspomnianych wydatków więc jak podjąć pracę ? Poza tym nie wszędzie jest dostęp do internetu na tzw stałym łączu.
  odpowiedz na komentarz
 • szukam pracy
  Ania
  09.12.2012, 18:03
  Witam,,,mieszkam w Wałbrzychu szukam pracy przy komputerze...
  odpowiedz na komentarz
 • Bez pracy
  Małgosia
  29.11.2012, 19:47
  Witam nazywam sie Małgosia mam 23 lata mieszkam w starogardzie gdańskim i mam 1 grupe niepełnosprawności nigdzie mogę znaleść pracy gdzie będą potrzebowali z 1 grupa . prosze o pomoc
  odpowiedz na komentarz
 • Szukam pracy zdalnej przez internet
  Darek
  28.11.2012, 04:19
  szukam pracy przy komputerze
  odpowiedz na komentarz
 • szukam pracy
  lusia
  05.10.2012, 10:55
  jestem osobom na 1 grupie.3 razy w tygodniu sie dializuje, szukam pracy dla mojej osoby, moze byc praca w domu , posiadam dostęp do internetu,prosze o jakies informacje bardzopotrzebuje pracy
  odpowiedz na komentarz
 • Praca
  28.09.2012, 21:32
  Szukam pracy dodatkowej ,którą mogła bym wykonywać w domu przy komputerze. jestem niepełnosprawna. 512198481
  odpowiedz na komentarz
 • Telepraca
  torbynapieczywo.pl
  07.09.2012, 01:07
  Zapraszamy do współpracy osoby niepełnosprawne. Praca w charakterze telemarketera. Przeprowadzamy zdalne szkolenia on-line w celu przyuczenia do zawodu. Wymagany jedynie dostęp do Internetu i mikrofon.
  odpowiedz na komentarz
 • dodatkowa praca
  Antoni Ohnesorge
  06.09.2012, 11:51
  Jestem rencistą i poszukuję dodatkowej pracy (umowa zlecenie) wykorzystując internet. Proszę o kontakt uczciwych pracodawców.
  odpowiedz na komentarz
 • Niedowierzam
  15.08.2012, 15:18
  Kochani!Nie dociera do mnie możliwość pracy zdalnej.Jestem byłą recepcjonistką w hotelach-rencistką.Zapewne Agencja towarzyska,no bo cóż innego.Na tym się bardzo znam.Gdybym posiedziała wiele godzin przy komputerze,co z hemoroidami? choć żem nowicjusz w obsłudze,mimo 60 lat,na coś bym się zdała napewno.Przy moich środkach finansowych,zapomniałam jak się uśmiechać do ludzi.Jeśli ktoś z mógłby mi w tym pomóc serdeczne dzięki z góry.
  odpowiedz na komentarz
 • Szukam marketingowca TELEPRACA
  Konrad
  22.06.2012, 17:08
  Proszę o wysłanie CV na adres twojaochrona@o2.pl
  odpowiedz na komentarz
 • Jakie prace mozna wykonywac w domu?
  polak mały z kresów wschodnich
  29.05.2012, 17:04
  Wypada ustawę przerobić o niepełnosprawnych, możemy pracować w spółdzielniach,lub w prywatnych zakładach chronionych Możemy pracować w ochronie i monitoringu,zakładów pracy,instytucji publicznych,administracji. Możemy prowadzić monitoring w każdym mieście, drodze,autostradzie i zawiadamiać o wypadku,zesłabnięciu odpowiednie służby. Po przeszkoleniu ,dodawać wpisy do centrów danych w każdej postaci,można wyliczać wiele, zgodnie z posiadanym wykształceniem, ale sam człowiek nie przebije się przez spec ustawy,chcemy pracować,wnosić do społeczności wiec pomuście nam,nie tylko ustawami ale realna pomocą w życiu
  odpowiedz na komentarz
 • Chcę pracować w domu...
  bogna
  24.05.2012, 11:20
  Mam drugi stopień nepełnosprawności.Z racji mojej choroby muszę pracowac w domu.Mam komp i internet
  odpowiedz na komentarz
 • praca
  kazek
  14.05.2012, 12:48
  podkarpacie to zadupie na koncu swiata gdzie tu znalez prace dla niepelnosprawnych w stolicy cos dbaja a rzeszow 0
  odpowiedz na komentarz
 • telepraca
  Krystyna
  28.02.2012, 12:22
  Proszę o informacje ,które firmy zatrudniają niepełnosprawnych stopień znaczny województwo lubelskie,telepraca lub jaka kolwiek.
  odpowiedz na komentarz
 • Pytanie
  Paweł
  09.02.2012, 12:13
  Witam a może zna ktoś firmy zatrudniające osoby niepełnosprawne w woj. zachodniopomorskim okolice Goleniowa z góry dzięki za informacje
  odpowiedz na komentarz
 • od wielu
  elaliko
  15.12.2011, 09:06
  lat pracuję w domu w systemie telepracy, mam dawną pierwszą grupę narządu ruchu więc nie mówcie że nie jest to możliwe, wystarczy trochę samozaparcia i by chciało się chcieć, pozdrawiam.
  odpowiedz na komentarz
Prawy panel

Sonda

Czas pracy osoby z niepełnosprawnością nie może przekraczać 8 godzin na dobę, a przy stopniu znacznym lub umiarkowanym – 7 godzin. Czy słusznie nie stosuje się tych zasad m.in. do osób zatrudnionych w ochronie?

Biuletyn

Wspierają nas