Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Dofinansowanie windy naschodowej dla szkoły

23.09.2015
Autor: Anna

Dzień dobry! Bardzo proszę o informację, czy na chwilę obecną istnieje jakiś program, z którego szkoła z oddziałami integracyjnymi i specjalnymi w zabytkowym budynku mogłaby uzyskać dofinansowanie zakupu i montażu windy naschodowej.

Szanowna Pani,

W przypadku dofinansowania do barier architektonicznych PFRON przewiduje możliwość dofinansowa zakupu podobnego sprzętu jedynie dla osób fizycznych, które spełniają określone warunki.

W PFRON uzyskałam natomiast informację, iż podobne dofinansowania dla szkół były realizowane w ubiegłych latach w ramach programu „Wyrównywanie różnic pomiędzy regionami”. Na chwilę obecną program ten jest na etapie zatwierdzania i z końcem września konsultanci PFRON będą mogli udzielić więcej informacji na temat kolejnej edycji tego programu.

W Państwa sytuacji proponowałabym zatem uzbroić się w cierpliwość, śledzić informacje dotyczące nowej edycji programu „Wyrównywanie różnic pomiędzy regionami” i z końcem września skontaktować się z właściwą dla Państwa placówką PFRON, której pracownicy powinni udzielić informacji, gdzie i kiedy można kierować wnioski dotyczące tej formy wsparcia finansowego.

Z poważaniem,

Joanna Hałat, doradca socjalny w Centrum Integracja w Katowicach

Prawy panel

Sonda

Jak angażujesz się w wybory parlamentarne?

Biuletyn

Wspierają nas