Wtorek bez medalu

16.09.2008
Autor: Filip Miłuński Fot. Xinhua/EastNews
Źródło: inf. własna

We wtorek na Igrzyskach Paraolimpijskich w Pekinie Polacy nie zdobyli żadnego medalu. W ostatnim wtorkowym występie Polaków Tomasz Hamerlak był szósty w finale biegu na 1500 metrów w klasie T54.

Wcześniej ciężarowiec Damian Kulig zajął 5 miejsce w wyciskaniu leżąc w kategorii wagowej do 100 kg.

Florecistka Dagmara Witos-Eze odpadła w kwalifikacjach turnieju indywidualnego.

W środę  ostatni dzień Paraolimpiady w Pekinie. Na medale mają jeszcze szanse nasi maratończycy i szermierze.

Do tej pory Polacy zdobyli w Pekinie 30 medali: 5 złotych, 12 srebrnych i 13 brązowych. Daje to nam 13 miejsce w klasyfikacji wg. liczby medali i 17 wg. ich wartości.

Na zdjęciu: Lidiya Solovyova, złota medalistka w wyciskaniu sztangi leżąc w kategorii 40kg grupa A. Fot. Xinhua/EastNews