Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Odrzucenie odwołania przez Wojewódzki Zespół ds Orzekania

25.09.2015
Autor: Magdalena

Powiatowy Zespół do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności przyznał mi lekki stopień niepełnosprawności na stałe, a moje poprzednie orzeczenie było wydane na określony czas i było ono umiarkowane. Zaznaczam, że stan mojego zdrowia nie uległ poprawie, gdyż jest to wada wrodzona nieuleczalna (brak 4 palców w lewej dłoni). Nie zgodziłam się z decyzją i się odwołałam. Wojewódzki Zespół odrzucił moje odwołanie na podstawie art. 16 ust. 3. Czy mogę odwołać się od tej decyzji do Sądu Pracy i Ubezpieczeń Społecznych za pośrednictwem WZdSOoN?

Szanowna Pani,

W wydanej decyzji Wojewódzkiego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności, który odrzucił Pani odwołanie, powinno znajdować się pouczenie (najczęściej na samym dole dokumentu), które wskazuje na termin odwołania się od decyzji oraz jego tryb.

Jeżeli zatem nie zgadza się Pani z decyzją Wojewódzkiego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności, który przyznał Pani stopień lekki, choć - jak Pani zauważa - nie było ku temu przesłanek, może się Pani od tej decyzji odwołać.

Należy jednak pamiętać, iż należy zachować termin przewidziany w przepisach, ponieważ uchybienie terminu będzie równoznaczne z odrzuceniem odwołania.

Z poważaniem,

Joanna Hałat, doradca socjalny w Centrum Integracja w Katowicach

Prawy panel

Sonda

Jak angażujesz się w wybory parlamentarne?

Biuletyn

Wspierają nas