Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Kursy, szkolenia, warsztaty

03.08.2015
Autor: Artur

Witam! Mam orzeczenie o niepełnosprawności (wada serca). Szukam kursów, szkoleń odpowiednich dla mnie. Czy mogę uzyskać info na ten temat?

Szanowny Panie,

Niestety, nie jestem w stanie udzielić Panu odpowiedzi, ponieważ nie została podana informacja, jakich kursów, szkoleń, warsztatów Pan poszukuje. Z jakiej dziedziny? Jaka tematyka Pana interesuje? Czy odpłatność ma znaczenie, czy jednak szuka Pan szkoleń, które są dofinansowywane, bezpłatne? Fakt posiadania niepełnosprawności nie jest jedynym wyznacznikiem w poszukiwaniach.

Proponuję, by wpisał Pan w wyszukiwarce internetowej odpowiednie hasło, którego będzie Pan poszukiwać, np.: nazwa szkolenia i miasto/województwo, w którym Pan mieszka. To oczywiście przykłady tego, w jak szybki i łatwy sposób może Pan samodzielnie uzyskać potrzebne informacje. Ważne, by wiedzieć, czego się szuka, wówczas źródło informacji można szybko znaleźć.

Może Pan również skontaktować się z organizacjami, które działają na rzecz aktywizacji społecznej i zawodowej osób z niepełnosprawnością, znajdującymi się w Pana miejscu zamieszkania. Kontakty do organizacji i instytucji działających na rzecz osób z niepełnosprawnością znajdzie Pan na stronie internetowej Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Toruniu.

Warto też przeglądać portal organizacji pozarządowych NGO pod kątem planowanych szkoleń.

Szybka alternatywą w poszukiwaniu odpowiedniego szkolenia, kursów, warsztatów - bez względu na to czy jesteśmy osoba z niepełnosprawnością czy też nie - są różne wyszukiwarki szkoleniowe:

  1. Wyszukiwarka szkoleń Nauczycielskiego Ośrodka Edukacyjnego
  2. Wyszukiwarka szkoleń i warsztatów serwisu powroty.zielonalinia.gov.pl
  3. Strona Europejskiego Ośrodka Kursów i Szkoleń GAMA
  4. Strona Kujawsko-Pomorskiego Centrum Szkoleń i Certyfikacji
  5. Wyszukiwarka szkoleń serwisu szkolenia24h.pl
  6. Strona Kora Edukacja
  7. Ogłoszenia o kursach i szkoleniach Bydgoskiego Zakładu Doskonalenia Zawodowego

Warto też przeglądać regularnie nasz portal www.niepelnosprawni.pl, a zwłaszcza dział ogłoszeń drobnych na naszym portalu.

Z poważaniem,

Anna Dobkowska, specjalista ds. osób niepełnosprawnych w Centrum Integracja Gdynia

Prawy panel

Sonda

Jak angażujesz się w wybory parlamentarne?

Biuletyn

Wspierają nas