Podwójny sukces oszczepników

10.09.2008
Autor: Filip Miłuński, fot: Mark Ralston/EastNews
Źródło: inf. własna

Na Stadionie Narodowym w Pekinie najlepiej z Polaków zaprezentowali się dziś oszczepnicy. Renata Chilewska i Mirosław Pych zdobyli brązowe medale.

Mirosław Pych występujący w klasie F11/12 do ostatniej serii rzutów plasował się na drugiej pozycji. Jednak w ostatnim rzucie Serb Branimir Budetic cisnął oszczep na odległość 57.11 metra. Polak był gorszy o 110 centymetrów i spadł na trzecie miejsce. Cały konkurs wygrał Chińczyk Pengkai Zhu, który rzutem na odległość 63.07 metra ustanowił nowy rekord świata.

Olbrzymie emocje towarzyszyły konkursowi kobiet w klasie F35-38, w którym występowała Renata Chilewska. Aż trzy zawodniczki, w tym nasza reprezentantka, pobiły rekord globu. Ostatecznie wygrała Chinka Qing Wu, przed Brazylijką Shirlene Coelho. Chilewska, złota medalistka w tej konkurencji z Aten, zdobyła brązowy medal.

Trzeci brązowy medal dla Polski w dniu dzisiejszym zdobyła inna lekkoatletka – biegaczka Alicja Fiodorow.

na zdjęciu: austriacki oszczepnik Bill Marinkovic podczas dzisiejszego konkursu, fot: Mark Ralston
Na zdjęciu: austriacki oszczepnik Bill Marinkovic podczas dzisiejszego konkursu, fot: Mark Ralston