Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Damian Pietrasik: ceremonia otwarcia była niesamowita

08.09.2008
Autor: Damian Pietrasik
Źródło: inf. własna

Na zdjęciu: Damian PietrasikReprezentant Polski w pływaniu Damian Pietrasik nadesłał do naszej redakcji pierwszą, krótką relację z Pekinu. Sportowiec opisuje swoje wrażenia z Ceremonii Otwarcia Igrzysk Paraolimpijskich.

Jeden świat, jedno marzenie. Ta idea będzie przyświecać Igrzyskom Paraolimpijskim - Pekin 2008.

Jeszcze kilka miesięcy temu, zastanawialiśmy się z koleżankami i kolegami z kadry paraolimpijskiej, ile przed nami pracy, wyrzeczeń, aby doczekać chwili zapalenia paraolimpijskiego płomienia. Tym czasem 15 tygodni zgrupowań minęło szybciej niż ktokolwiek z nas mógłby się spodziewać.

W sobotę miała miejsce ceremonia otwarcia Igrzysk Paraolimpijskich na wspaniałym, nowoczesnym stadionie, wśród owacji 91.000 widzów, wypełniających Ptasie Gniazdo po brzegi.

Niesamowite wrażenia towarzyszyły nam od początku, czyli wejścia na obiekt otwarcia, po powrót do wioski, (około 7 min. autobusem). Przemówienia Prezydenta Chin oraz szefa International Paralympic Committee poprzedziły występy artystyczne chińskiej młodzieży. Niesamowita wydała się chwila, w której Paraolimpijczyk wspiął się po linie wraz z wózkiem, aby zapalić Paraolimpijski znicz.

Po tygodniu aklimatyzacji rozpoczynają się starty. Teraz musimy się maksymalnie skoncentrować i godnie reprezentować nasz kraj.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Czas pracy osoby z niepełnosprawnością nie może przekraczać 8 godzin na dobę, a przy stopniu znacznym lub umiarkowanym – 7 godzin. Czy słusznie nie stosuje się tych zasad m.in. do osób zatrudnionych w ochronie?

Biuletyn

Wspierają nas