Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Pytanie o możliwość dofinansowania zakupu motoroweru

22.10.2015
Autor: Tomasz

Dzień dobry. Chciałem się dowiedzieć o to, gdzie i jak mógłbym uzyskać dofinansowanie na zakup takiego motoroweru: PIAGGIO APE 50. Ponieważ jestem osobą niepełnosprawną po chorobie nowotworowej (chodzę o kulach), mam przyznaną 1 grupę inwalidzką. Mieszkam w Łodzi

Szanowny Panie,

Osoby niepełnosprawne mogą się ubiegać o dofinansowanie do zaopatrzenia w sprzęt rehabilitacyjny, przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze. Informacje o zasadach dofinansowania do sprzętu rehabilitacyjnego znajdzie Pan na naszym portalu.

Proponuję kontakt z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie (PCPR) w Łodzi. Uzyska Pan tam szczegółowe informacje dotyczące składania wniosków, kryterium dochodowego itp.

Naszym zdaniem jednak trudno uznać motorower za sprzęt rehabilitacyjny czy ortopedyczny, dlatego obawiamy się, że uzyskanie dofinansowania nie będzie możliwe.

Osoby poszukujące środków na leczenie, rehabilitację czy zakup sprzętu rehabilitacyjnego mogą zwracać się z prośbą o pomoc do osób prywatnych, instytucji czy organizacji. Wówczas należy założyć subkonto przy wybranej organizacji czy fundacji. Apel o pomoc, na którym podane jest konto organizacji czy fundacji, jest bardziej wiarygodny dla darczyńcy (istnieje możliwość sprawdzenia informacji zarówno o organizacji, jak i o osobie zbierającej środki). Należy samodzielnie znaleźć organizację, która umożliwia zakładanie subkont.

Odpowiednią organizację pozarządową znaleźć można m.in. na portalu Ngo.pl.

Z poważaniem,

Ewa Szymczuk, doradca socjalny w Centrum Integracja w Warszawie

Prawy panel

Sonda

Jak angażujesz się w wybory parlamentarne?

Biuletyn

Wspierają nas