Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

„Życie na pełnej petardzie” – wygraj książkę

09.07.2015
Autor: Angela Greniuk
okładka książki życie na pełnej petardzie

Jan Kaczkowski, jeden z najbardziej znanych i cenionych księży w Polsce, w rozmowie z katolickim dziennikarzem, Piotrem Żyłką, opowiada z rozbrajającą szczerością i dystansem o swoim życiu oraz poglądach na tematy zarówno kościelne, jak i te kontrowersyjne. Książkę tę można wygrać w naszym konkursie.

Ks. Jana Kaczkowskiego nie trzeba chyba przedstawiać. Od lat zmaga się z glejakiem mózgu. Założył hospicjum w Pucku i wciąż jest bardzo aktywny. Charakteryzuje go autoironia, spory dystans do siebie i świata. To jednak wszystko ogólniki.

Czy wiesz, co myśli na temat religii w szkołach? Co mówi o in vitro i aborcji? W jaki sposób, mimo poważnej choroby, nie stracił wiary? Kto jest dla niego autorytetem i jak to się dzieje, że „żyje na pełnej petardzie”, gdy sam musi walczyć z nowotworem? Jeśli chcesz poznać ks. Kaczkowskiego, obowiązkową lekturą jest „Życie na pełnej petardzie”.

Podczas rozmów, z których składa się książka, Piotr Żyłka porusza ważne dla ks. Kaczkowskiego treści. Możemy poznać jego rodzinę, poważne sytuacje, które razem z mamą rozbrajali specyficznym humorem, pierwsze młodzieńcze bunty, często antyklerykalne. Przeżywanie dzieciństwa i młodości, zbioru różnych doświadczeń i refleksji pokazują motywację wejścia na drogę kapłaństwa. W końcu poznajemy trudy realizowania powołania, życie w seminarium, pierwsze lata jako kapłana, aż do dzisiejszej posługi w roli bioetyka i dyrektora puckiego hospicjum.

Piotr Żyłka stawia też jednak pytania, które „po cichu” zadają sobie katolicy, a które dotyczą m.in. chorób i cierpienia, rozumienia konkretnych słów z Ewangelii oraz kontrowersyjnych w Polsce aborcji czy in vitro.

Książka oddaje osobowość ks. Kaczkowskiego. Dlatego nie znajdzie się w niej żadnego patosu. Raczej konkretny i ironiczny język, wyrażający myśli wymykające się schematom.


Konkurs: wygraj książkę „Życie na pełnej petardzie”

Portal www.niepelnosprawni.pl ma dla Czytelników dwa egzemplarze książki Piotra Żyłki w rozmowie z ks. Janem Kaczkowskim pt. „Życie na pełnej petardzie”, wydawnictwa WAM. By wygrać jedną z nich, wystarczy przesłać na adres e-mail: konkursy@integracja.org

  1. Krótką odpowiedź na pytanie: Czy potrafisz „żyć na pełnej petardzie”?

  2. Dane adresowe do przesłania ew. wygranej.

Konkurs trwa od momentu ogłoszenia na portalu do 16 lipca 2015 r. włącznie. Najciekawsze odpowiedzi zostaną nagrodzone książką „Życie na pełnej petardzie”.

Lista zwycięzców zostanie opublikowana na stronie konkursu. Zwycięzcy (i tylko oni) zostaną powiadomieni o wygranej drogą mailową.

Więcej w regulaminie konkursu.


Zwycięzcami powyższego konkursu zostali: pani Ewelina S. z Lipna i pani Ewa S. z Strawczyna.

Serdecznie gratulujemy!

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Wspierają nas