Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Kruszelnicki z piątką

03.09.2008
Autor: Filip Miłuński, fot: Filip Miłuński
Źródło: inf. własna

Nasz najlepszy tenisista Tadeusz Kruszelnicki podczas paraolimpijskiego turnieju będzie rozstawiony z wysokim, piątym numerem. Losowanie meczów pierwszej rundy odbędzie się 7 września.

W Paraolimpiadzie w Pekinie w tenisie na wózkach weźmie udział 112 sportowców niepełnosprawnych z 34 krajów. Turniej będzie trwał od 8 do 15 września 2008 r. Tenisiści na wózkach – mężczyźni, kobiety i kategoria Quad ( sportowcy z uszkodzeniami dolnych i górnych narządów ruchu), rywalizować będą w grach singlowych i deblowych.

Jest już znana lista rozstawionych. Rozstawienia dokonano na podstawie listy rankingowej International Tennis Federation z dnia 01 września 2008 r.
 
W turnieju męskim, w którym weźmie udział 64 zawodników, w grze singlowej rozstawionych będzie 16 zawodników. Z numerem 1 wśród rozstawionych będzie Shingo Kunieda (Japonia), z numerem dwa Robin Ammerlaan ( Holandia), z numerem 3 i 4 Francuzi: Michael Jeremiasz i Stephan Houdet. Tadeusz Kruszelnicki ( SKS Konstancin Jeziorna) będzie rozstawiony z numerem 5. W grze singlowej zagrają także: Piotr Jaroszewski ( SIKT Płock) oraz Albin Batycki( SPARTAKUS Koźmin Wlkp.)
 
Wśród 32 kobiet rozstawionych będzie 8 zawodniczek. Na pierwszych czterech miejscach Holenderki: numer 1 – Esther Veerger; numer 2 – Kori Human; numer 3 – Sharon Walraven; numer 4 – Jiske Griffionen. Z najlepszymi walczyć będzie Agnieszka Bartczak (LOB Wrocław).
 
Więcej informacji można znaleźć na oficjalnej stronie turnieju paraolimpijskiego w tenisie na wózkach: www.itftennis.com/paralympics/

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Czy skorzystasz z usług asystenta osobistego w Twoim mieście/gminie?

Biuletyn

Wspierają nas