Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Anna Wąsik

09.06.2015
Autor: Redakcja, fot. P. Stanisławski
Anna Wąsik przemawia do mikrofonu podczas gali wręczenia Nagrody Publiczności Konkursu Człowiek bez barier 2011

Anna Wąsik ma 25 lat. Urodziła się z dziecięcym porażeniem mózgowym. Już jako nastolatka pomagała osobom z niepełnosprawnością, będąc członkiem grupy wsparcia dla uczniów poruszających się na wózkach.

Aktywnie działa na rzecz warszawskiej dzielnicy Pragi. Była inspiratorką i założycielką Stowarzyszenia Młoda Praga. W 2010 roku zasiadła w Zarządzie Warszawskim Stowarzyszenia Młodzi Demokraci. Podjęła się trudnego zadania inspirowania mieszkańców Pragi do poprawy najbliższego otoczenia, zostając liderem modułu organizacyjnego Programu „Zielone Podwórka”.

W 2011 roku założyła Stowarzyszenie Warszawskie Centrum Doradztwa Prawnego oraz rozpoczęła współpracę z Fundacją „Równi wśród Równych”, działającą na rzecz osób niepełnosprawnych.

W 2011 r. po raz pierwszy Czytelnicy portalu Niepelnosprawni.pl mogli zadecydować, kto spośród 15 półfinalistów Konkursu „Człowiek bez barier” powinien zostać wyróżniony za swoją postawę życiową i sposób radzenia sobie z niepełnosprawnością. W głosowaniu internetowym zwyciężyła Anna Wąsik, która uzyskała ponad 26 tys. głosów.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Czas pracy osoby z niepełnosprawnością nie może przekraczać 8 godzin na dobę, a przy stopniu znacznym lub umiarkowanym – 7 godzin. Czy słusznie nie stosuje się tych zasad m.in. do osób zatrudnionych w ochronie?

Biuletyn

Wspierają nas