Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Krzysztof Kaperczak

09.06.2015
Autor: Ada Prochyra, fot. archiwum laureata
Krzysztof Kaperczak

Społecznik, urzędnik, praktyk

Krzysztof Kaperczak jest inżynierem, szkoleniowcem i autorem wielu publikacji. Pracuje w warszawskim Instytucie Badawczym Dróg i Mostów.

Choć dobrze wspomina pracę w Urzędzie Dzielnicy Praga Północ m.st. Warszawy, to przyznaje, że urzędnicy często chowają się za przepisami, by unikać rozstrzygania trudnych spraw. Był urzędnikiem i jest społecznikiem, dzięki czemu na każdą sprawę stara się spojrzeć z kilku stron. Usiłuje podejść do tematu „po inżyniersku”, to znaczy znaleźć rozwiązanie sensowne i praktyczne. Kiedy konsultował projekt remontu nawierzchni na warszawskiej Starówce i jego wykonanie, udzielał się na wszystkich etapach realizacji – znali go nawet brukarze układający kostkę na ulicach i uważali za konkretnego faceta.

Krzysztof Kaperczak pracuje naukowo i społecznie, uwielbia podróże. Angażuje się w wiele inicjatyw już na etapie stanowienia prawa, a potem monitoruje jego wdrażanie. Zabiega o udogodnienia dla osób z niepełnosprawnością, przekonując i zjednując ludzi. Można się z nim nie zgadzać, ale nie można go nie lubić.

Artykuł pochodzi z magazynu „Integracja”, nr 5/2013

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Czy Twoim zdaniem dzieci powinny wrócić do szkoły we wrześniu?

Biuletyn

Wspierają nas