Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Tomasz Szkwara

09.06.2015
Autor: Ada Prochyra, fot. Piotr Stanisławski
Tomasz Szkwara

Uparty i zaangażowany

Trudno słowami opisać temperament, charakter i siłę zawodnika rugby. Zadanie to staje się wręcz niemożliwe, gdy dotyczy rugby na wózkach, a zawodnikiem jest Tomasz Szkwara. Kiedy jest poza boiskiem – w pracy albo na wycieczce z narzeczoną – ciepły, serdeczny uśmiech, bezpośredniość i szczerość zjednują mu sympatię.

Wystarczy jednak, że Tomasz zaczyna szykować się do gry, a na jego twarzy pojawia się zawziętość, skupienie i wola walki. Tomasz Szkwara ma w sobie dużo determinacji; wystarczająco, by przyciągać na treningi kolejnych graczy, organizować treningi i turnieje, a także rozwijać Stowarzyszenie Sportu Osób Niepełnosprawnych, którego jest prezesem. Choć nie gra już w kadrze Polski, to bardzo aktywnie działa na jej rzecz. Upór, którym charakteryzuje się na boisku, jest mu nie mniej potrzebny poza nim – by zdobywać sponsorów, organizować wyjazdy, noclegi i treningi.

Tomasz Szkwara poświęca Stowarzyszeniu Sportu Osób Niepełnosprawnych prawie każdą chwilę poza pracą. Narzeczona, chcąc z nim spędzać czas, jeździ na mecze kadry i turnieje jego katowickiej drużyny Sitting Bulls [Siedzących Byków – red.].

Artykuł pochodzi z magazynu „Integracja”, nr 5/2013

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Czas pracy osoby z niepełnosprawnością nie może przekraczać 8 godzin na dobę, a przy stopniu znacznym lub umiarkowanym – 7 godzin. Czy słusznie nie stosuje się tych zasad m.in. do osób zatrudnionych w ochronie?

Biuletyn

Wspierają nas