Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Jacek Ryng

09.06.2015
Autor: Tomasz Przybyszewski, fot. archiwum laureata
Źródło: Katalog Człowiek Bez Barier 2010
Jacek Ryng

Wolontariusz dobrych słów

Jeśli wpisze się w wyszukiwarkę Google „przyjaciel”, to strona internetowa Jacka Rynga ukaże się jako pierwsza. Trochę w tym sam pomógł, ale z korzyścią dla wielu ludzi, którzy na nią trafili. Treści tam zawarte jeden z internautów nazwał lekiem, a ktoś inny – balsamem na cierpienia.

„Jacek to wolontariusz dobrych słów, nadziei, uśmiechu i optymizmu” – pisała studentka Uniwersytetu Jagiellońskiego w poświęconej mu pracy magisterskiej. Za tę stronę Jacek został wyróżniony w konkursie „Odkryj e-wolontariat”.

To dzięki niej wiele osób chce mu pomagać podczas podróży po kraju i świecie. Uczą się wówczas m.in. opieki nad osobą ze znacznym stopniem niepełnosprawności ruchowej – 42-letni Jacek choruje na rdzeniowy zanik mięśni, co spowodowało niedowład kończyn.

Mieszka z rodzicami w małej wsi pod Krapkowicami w Opolskiem. Jako wolontariusz tworzy strony internetowe Fundacji Arka, Stowarzyszenia Elpis, Oazy Diecezji Opolskiej oraz grupy wolontariuszy „Iskierka Nadziei”. Tworzy też piękną poezję, jego talent literacki był wielokrotnie nagradzany.

Artykuł pochodzi z katalogu Człowiek Bez Barier 2010

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Jak angażujesz się w wybory parlamentarne?

Biuletyn

Wspierają nas