Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Małgorzata Tokarska

09.06.2015
Autor: Magdalena Gajda, fot. Jan Łakomski
Małgorzata Tokarska

Pasja podróżowania

Małgorzata Tokarska – 49 lat, nauczycielka i lektorka języka angielskiego, założycielka pierwszego w Polsce, licencjonowanego, internetowego biura podróży dla osób starszych i z niepełnosprawnością „Accessible Poland Tour”, mieszka w Warszawie, ma dorosłego syna.

Po Pomaturalnym Studium Ekonomicznym wyjechała do Wielkiej Brytanii do college’u. Jest lektorem języka angielskiego dzieci i młodzieży w szkołach i klubach. W 2000 r. związała się z Fundacją Pomocy Matematykom i Informatykom Niepełnosprawnym Ruchowo w Warszawie. Najpierw jako beneficjentka programów i szkoleń, a później jako współpracownik.

Małgorzata urodziła się z dziecięcym porażeniem mózgowym. Mimo wielu operacji nie odzyskała pełnej sprawności. Porusza się o kuli, co nie przeszkadza jej w podróżowaniu. Zwiedziła ponad 30 krajów, w tym m.in.: Indie, Meksyk, Tajlandię i Australię. Z każdego wyjazdu przywozi oryginalne talerze i książki podróżnicze.

W 2008 r. założyła biuro podróży dla osób z niepełnosprawnością i starszych. Nieraz doświadczyła wielu utrudnień i barier, ale dzięki tej wiedzy potrafi zorganizować i kilkudniową wycieczkę, i jednodniowy wypad, aby turyści z niepełnosprawnością czuli się bezpiecznie i komfortowo.

Chce udowodnić, że nie muszą być tylko kuracjuszami i uczestnikami turnusów rehabilitacyjnych. Klienci jej biura, jako pełnoprawni turyści wraz nią mogą cieszyć się pięknem świata.

Artykuł pochodzi z magazynu „Integracja”, nr 6/2009

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

  • Prośbą o kontakt.
    Andrzej Oleksiak Wodzisław Śląski
    10.10.2019, 12:56
    Bardzo proszę o kontakt tel.Kestrm bardzo zainteresowany wycieczka krajowymi ale także wycieczki zagranicznymi Jestem po wypadku mam złamany kręgosłup (psraplegis) rencie mam silne i zdrowe poruszam się wyłącznie na wózku inw. Bardzo proszę o kont.tel 501484293 Pozdrawiam
    odpowiedz na komentarz
Prawy panel

Sonda

Czy skorzystasz z usług asystenta osobistego w Twoim mieście/gminie?

Biuletyn

Wspierają nas