Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Piotr Matusz

09.06.2015
Autor: Magdalena Gajda, fot. archiwum laureata
Piotr Matusz

Silny duchem

Piotr Matusz – 28 lat, twórca stron internetowych, tłumacz z języka angielskiego, współzałożyciel serwisu Trek.pl – należącego do największych portali społecznościowych dla fanów fantastyki i SF, mieszka w Szczecinie.

W 1. roku życia zachorował na postępujący zanik mięśni. Mimo intensywnych ćwiczeń jego stan się pogarszał. Obecnie nie rusza się z łóżka, a jego oddech wspomaga respirator.

Z bardzo dobrym wynikiem zdał maturę. Nie mógł studiować, więc zainteresował się internetem. Jako pasjonat serialu Star Trek zaczął udzielać się w klubie zrzeszającym jego sympatyków – w Polskim Oddziale Gwiezdnej Floty. W 2002 r. został współzałożycielem serwisu Trek.pl – portalu społecznościowego dla fanów Star Treka, fantastyki i SF, który skupia ponad 2 tys. użytkowników. Jako „Pierwszy Oficer” załogi Trek.pl odpowiada m.in. za nadzór nad forum, informacje, redakcję, promocję portalu i Star Treka, m.in. poprzez współpracę z mediami, kanałem telewizyjnym Sci Fi Channel i wytwórnią filmową Paramount.

Jest też redaktorem naczelnym e-lettera Pathfinder (tematyka SF). Choroba nie pozwala mu pracować zawodowo. Gdy ma czas i siły, zajmuje się tłumaczeniem filmów z angielskiego i tworzeniem stron WWW.

Urzeka charyzmą, wrażliwością i cierpliwością. Słucha, wyjaśnia, łagodzi konflikty. Swoje posty na forach opatruje maksymą: „That which does not kill us, make us stronger” – Co nas nie zabije, to nas wzmocni.

Artykuł pochodzi z magazynu „Integracja”, nr 6/2009

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Czy Twoim zdaniem dzieci powinny wrócić do szkoły we wrześniu?

Biuletyn

Wspierają nas