Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Dofinansowanie zakupu samochodu z osprzętem

18.01.2016
Autor: Jarosław

Czy istnieje dziś program dofinansowania zakupu samochodu osobowego z osprzętem dla osoby niepełnosprawnej (po amputacji nogi prawej na wysokości podudzia)? Gdzie poszukiwać zasad?

Szanowny Panie,

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych kilka lat temu wycofał się z działań programu „Sprawny Dojazd”, w ramach którego istniała możliwość dofinansowania do zakupu samochodu osobowego wraz z oprzyrządowaniem na potrzeby osoby z niepełnosprawnością. Na chwilę obecną nie ma więc niestety państwowego programu, który umożliwiałby dofinansowanie tego rodzaju potrzeby.

Warto zapoznać się z propozycją Stowarzyszenia Pomocy Niepełnosprawnym Kierowcom, które przygotowało program „Wymarzone Auto”, umożliwiający zakup samochodu. Stowarzyszenie SPiNKa współpracuje z wieloma koncernami samochodowymi, uzyskując u nich określone preferencje przy zakupie aut przez osoby, które mają jego rekomendacje.

Warto również zrobić rozeznanie wśród producentów samochodowych, czy nie mają w swojej ofercie preferencyjnych warunków kredytowych dla osób z niepełnosprawnością.

Z poważaniem,

Anna Dobkowska, specjalista ds. osób niepełnosprawnych w Centrum Integracja Gdynia

Prawy panel

Sonda

Czy Twoim zdaniem dzieci powinny wrócić do szkoły we wrześniu?

Biuletyn

Wspierają nas