Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Konkurs! Wygraj książkę „Poczwarka”

14.05.2015
Autor: Angela Greniuk
Okładka książki Poczwarka

Adam i Ewa, dwoje trzydziestolatków, darzą się bezgraniczną miłością, mają dobrze płatne zajęcia i piękny dom. Zwieńczeniem ich szczęścia ma być dziecko. Jednak dzień, na który tak długo czekali, staje się dla nich dramatem. W ich idealnym życiu pojawia się „nieidealna istotka” – dziewczynka z zespołem Downa.

Dorota Terakowska w książce pt. „Poczwarka” opowiada o małżeństwie, które boryka się z niepełnosprawnością dziecka. Postacie są dość realistycznie przedstawione: od ich prób dostosowania się do nowej, nieoczekiwanej sytuacji po drogę do nauki bezinteresownej miłości i tolerancji.

Początkowy bunt i odrzucenie dziecka powoli, przynajmniej w Ewie, przemieniają się w miłość do córki. Mimo nieodgadniętych pytań, kobieta porzuca pracę i zostaje przy Marysi, którą sama wychowuje. Jej mąż nie może się pogodzić z niepełnosprawnością córki, obwinia o to genetykę żony, nie chce współczucia innych.

Tymczasem Myszka, jak matka nazywa córkę, rośnie i staje się ciekawym świata dzieckiem. Odkrywa strych, na którym dzieją się rzeczy dla niej niezwykłe. Z bajki o Kopciuszku czerpie inspirację do ciągłego tańca, którym stara się zwrócić na siebie uwagę taty. Chce, by ją po prostu przytulił, choć on w nieskoordynowanych ruchach Marysi nie widzi niczego pięknego – wciąż ucieka od córki i patrzy na nią z odrazą. Myszka próbuje też rozśmieszać mamę i dla niej wykonuje wszystkie rzeczy jak najlepiej. Wie jednak, że to ona jest przyczyną smutku mamy...

„Poczwarka” to opowieść, która uczy akceptacji na „inność”. Pokazuje piękno dziecinnych myśli oraz świat, do którego często nie mamy dostępu. Książka pozwala otworzyć się na osoby z niepełnosprawnością intelektualną i zrozumieć je.


Konkurs: wygraj książkę „Poczwarka”

Portal www.niepelnosprawni.pl ma dla Czytelników dwa egzemplarze książki Doroty Terakowskiej „Poczwarka”, ufundowane przez Wydawnictwo Literackie. By wygrać jedną z nich, wystarczy przesłać na adres e-mail: konkursy@integracja.org

  1. Opis osoby lub sytuacji, która choć początkowo wydawała Ci się odpychająca, okazała się fascynująca.
  2. Dane adresowe do przesłania ew. wygranej.

Konkurs trwa od momentu ogłoszenia na portalu do 21 maja 2015 r. włącznie.

Najciekawsze odpowiedzi zostaną nagrodzone książką „Poczwarka”. Zwycięzcy (i tylko oni) zostaną powiadomieni mailowo.

Więcej w regulaminie konkursu.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Wspierają nas