Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Uzyskanie karty parkingowej bez punktu 9

26.07.2016
Autor: Agnieszka

Witam serdecznie, otrzymałam orzeczenie o niepełnosprawności, zaliczono do znacznego stopnia niepełnosprawności, symbol przyczyny 10-N, natomiast w pkt 9 nie spełniam przesłanek o prawie w ruchu drogowym. Czy mogę się starać o kartę parkingową?

Szanowna Pani,

Karta parkingowa przysługuje m.in. osobom ze znacznym stopniem niepełnosprawności (na podstawie wydanego od dnia 1 lipca 2014 r. orzeczenia o stopniu niepełnosprawności), ze znacznie ograniczonymi możliwościami samodzielnego poruszania się.

Posiadanie orzeczenia o znacznym stopniu niepełnosprawności, nawet z symbolem 10-N, nie gwarantuje otrzymania karty parkingowej. Kluczową kwestią jest tutaj znaczne ograniczenie w możliwości samodzielnego poruszania się, o którym mowa we wspomnianym przez Panią punkcie 9 orzeczenia.

Zachęcam Panią do lektury artykułu, który szczegółowo odnosi się do zagadnień związanych z uzyskaniem karty parkingowej.

Z poważaniem,

Adriana Kosicka, Centrum Integracja w Gdyni

Prawy panel

Sonda

Czy ma dla Ciebie znaczenie, w jaki sposób nazywane są osoby z niepełnosprawnością (np. kaleka, inwalida, niepełnosprawny, osoba z niepełnosprawnością, itd)?

Biuletyn

Wspierają nas