Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Rozdano nominacje paraolimpijskie!

31.07.2008
Autor: Filip Miłuński, fot: Filip Miłuński
Źródło: inf. własna

Dokładnie 94 zawodników będzie liczyła nasza reprezentacja paraolimpijska w Pekinie. W warszawskim Centrum Olimpijskim zostały rozdane nominacje dla niepełnosprawnych sportowców.

Polacy wystąpią w 11 z 20 paraolimpijskich konkurencji. Najliczniej będziemy reprezentowani w lekkoatletyce (29 zawodników i zawodniczek).

Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Marszałek Sejmu RP, Bronisław Komorowski. – Bardzo dziękuję w imieniu swoim i całego parlamentu za możliwość udziału we wręczeniu nominacji. W Sejmie często dochodzi do kłótni, ale takie wydarzenie jak to łączy ludzi niezależnie od poglądów. W imieniu wszystkich środowisk politycznych życzę Państwu sukcesów w Pekinie – powiedział do polskich reprezentantów Bronisław Komorowski.

- Cieszę się, że na sport osób niepełnosprawnych możemy przeznaczać coraz większe środki i że nasi reprezentanci mogą trenować w coraz lepszych warunkach. Mam nadzieję, że to przełoży się na wyniki. Będę trzymał za was kciuki – mówił Minister Sportu, Mirosław Drzewiecki.

Cztery lata temu w Atenach nasi reprezentanci zdobyli aż 54 medale. W Pekinie może być trudniej, ponieważ nasza kadra jest mniejsza, a  gospodarze igrzysk przygotowali niezwykle silną reprezentację. Jednak nasi reprezentanci deklarują że będą walczyć o medale ze wszystkich sił.

- Jedziemy do Pekinu nie tylko po to aby zaliczyć występ na paraolimpiadzie. Jedziemy tam walczyć o zwycięstwo dla siebie i dla swojego kraju – zadeklarował maratończyk, Tomasz Hamerlak.

Na zdjęciu: Tomasz Hamerlak, fot: Filip Miłuński
Na zdjęciu: Tomasz Hamerlak, fot: Filip Miłuński

Po wręczeniu nominacji i złożeniu przez zawodników i trenerów olimpijskiej przysięgi rozpoczęła się część artystyczna. Zespół taneczny zaprezentował stroje naszej Paraolimpijskiej reprezentacji. Później wystąpiła gwiazda dnia – Justyna Steczkowska wraz z zespołem.

Tegoroczne Igrzyska Paraolimpijskie zostaną rozegrane w Pekinie w dniach 6 – 17 września.

Zobacz pełną listę naszych reprezentantów.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Czy Twoim zdaniem dzieci powinny wrócić do szkoły we wrześniu?

Biuletyn

Wspierają nas