Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Wstrzymanie przez komornika ulgi rehabilitacyjnej

18.05.2015
Autor: Marian

Witam! Jestem osobą ze znacznym stopniem niepelnosprawności, niezdolną do samodzielnej egzystencji. Czy Urząd Skarbowy może wstrzymać wyliczoną z tego tytulu ulgę na wniosek komornika?

Szanowny Panie,

Nie jestem w stanie bezpośrednio odnieść się do zadanego pytania, ponieważ do tego rodzaju interpretacji przepisów jest upoważniony przede wszystkim prawnik.

Niemniej jednak bywa, że komornik stosuje tego rodzaju postępowanie, iż zajmuje wypłatę zwrotu podatku PIT na poczet spłaty długów podatnika, np. wobec banków, dostawców energii czy operatorów telekomunikacyjnych.

Jednak należy pamiętać, że każdą sprawę należy rozpatrywać indywidualnie. Prawnik na podstawie faktów, dokumentacji oraz podstawy prawnej, na którą powołał się komornik, lub jej brak, jest w stanie stwierdzić, czy komornik miał prawo do takiego postępowania, czy nie dokonał żadnego uchybienia. Prawnik powinien doradzić Panu również, co należy zrobić w zaistniałej sytuacji.

Jeśli znalazł się Pan w trudnej sytuacji, która mogła wpłynąć na wszczęcie postepowania komorniczego, należy niezwłocznie skorzystać z porady prawnika.

Istnieje możliwość uzyskania porady bezpłatnie!

W tym celu proszę skontaktować się z Centrum Integracja Gdynia, w którym uzyska Pan informacje o danych kontaktowych do organizacji, która udziela bezpłatnych porad prawnych najbliżej Pana miejsca zamieszkania.

Kontakt:

Centrum Integracja Gdynia

ul. Traugutta 2, 81-388 Gdynia

tel.: 505 606 776

e-mail: gdynia@integracja.org

Czynne od poniedziałku do piątku od 9:00 do 17:00

Podstawa prawna: Kodeks postępowania cywilnego.

Z poważaniem,

Anna Dobkowska

specjalista ds. osób niepełnosprawnych w Centrum Integracja w Gdyni

Prawy panel

Sonda

Jak angażujesz się w wybory parlamentarne?

Biuletyn

Wspierają nas