Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Dofinansowanie laptopa

18.05.2015
Autor: Agnieszka

Witam, poszukuję dofinansowania laptopa dla córki (17 l.). Nie stać mnie, żeby jej kupić, kredytu nie dostanę, bo mamy z mężem za małe dochody (on 900 zł, a ja bezrobotna), ledwo na chleb starcza. Córka ma orzeczenie umiarkowana niepełnosprawność (głuchota) i orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalistycznego. Nie wiem, kogo prosić o takie dofinansowanie - w gminie i GOPS-ie nie mają pieniędzy.

Szanowna Pani,

Osoby posiadające orzeczenie o niepełnosprawności mogą ubiegać się o dofinansowanie do likwidacji barier w komunikowaniu i technicznych. Przez bariery w komunikowaniu się należy rozumieć ograniczenia uniemożliwiające lub utrudniające osobie z niepełnosprawnością swobodne porozumiewanie się i/lub przekazywanie informacji. Likwidacja tej bariery powinna powodować umożliwienie osobom z niepełnosprawnością sprawniejsze i bardziej swobodne porozumiewanie się oraz przekazywanie informacji.

Szczegółowe informacje może Pani uzyskać w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w miejscu zamieszkania.

W niektórych powiatach jest możliwość uzyskania laptopa za pośrednictwem szkoły. Niektóre organizacje pozarządowe w ramach realizowanych projektów udostępniają sprzęt komputerowy dla uczestników projektu.

Czasami jest też możliwość uzyskania używanego sprzętu bezpłatnie. Ogłoszenie można zamieścić np. w prasie lub na portalu www.olx.pl.

Z poważaniem,

Ewa Szymczuk, doradca socjalny w Centrum integracja w Warszawie

Prawy panel

Sonda

Czy z powodu pandemii koronawirusa miałaś/-eś problemy z dostaniem się do lekarza, szpitala lub na rehabilitację?

Biuletyn

Wspierają nas