Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Uszkodzenie samochodu na kopercie

30.12.2015
Autor: Wiktor

Jako osoba niepełnosprawna mam wyznaczone miejsce parkingowe na parkingu osiedlowym, zlokalizowane w bezpośrednim sąsiedztwie śmietnika, zbudowanego z płyt ażurowych. Na wskutek pożaru śmietnika opaleniu uległ mój samochód. Czy należy mi się odszkodowanie z tego tytułu od spółdzielni mieszkaniowej? Miejsce nie ma wymaganych wymiarów /chodzi szczególnie o szerokość/, a linia koperty przylega bezpośrednio do ściany śmietnika. Czy istnieje przepis mówiący o „strefie bezpieczeństwa”, czyli odległości miejsca parkingowego od śmietnika?

Szanowny Panie,

Niestety podał Pan za mało danych – brak m.in. informacji, kto jest zarządcą terenu, na którym znajduje się parking, czy ustalono sprawców podpalenia, jakie ubezpieczenie posiada właściciel pojazdu itp. Po zebraniu tych niezbędnych informacji proponuję udać się po pomoc do adwokata lub radcy prawnego. O zniszczeniu mienia proszę też zawiadomić policję (o ile nie zostało to uczynione).

Z poważaniem,

Piotr Wojtewicz, aplikant adwokacki

Prawy panel

Sonda

Czas pracy osoby z niepełnosprawnością nie może przekraczać 8 godzin na dobę, a przy stopniu znacznym lub umiarkowanym – 7 godzin. Czy słusznie nie stosuje się tych zasad m.in. do osób zatrudnionych w ochronie?

Biuletyn

Wspierają nas