Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Dofinansowanie na solary

20.03.2015
Autor: Krystyna

Witam. Czy przysługuje nam dofinansowanie na solary, jako urządzenie ułatwiające życie? Oboje z mężem posiadamy stopnie niepełnosprawności. Jakie dokumenty i gdzie musimy złożyć? Proszę o podesłanie odpowiednich linków z wnioskami oraz broszurami informacyjnymi. Z góry dziekujemy.

Szanowni Państwo,

Osoby posiadające orzeczenie o niepełnosprawności mogą ubiegać się w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w miejscu zamieszkania o dofinansowanie do m.in.: turnusów rehabilitacyjnych, zaopatrzenia w sprzęt rehabilitacyjny i środki pomocnicze, likwidację barier architektonicznych i w komunikowaniu.

Solary są niewątpliwie nowoczesnym i ekologicznym systemem grzewczym, ale trudno uznać je za sprzęt rehabilitacyjny czy likwidację  barier architektonicznych, dlatego obawiam się, że ze środków PFRON nie będzie możliwości uzyskania dofinansowania. Jednak w tej sprawie warto porozumieć się z PCPR, właściwym ze względu na miejsce zamieszkania, do którego należy ostateczna decyzja w sprawie dofinansowania.

Nie mamy niestety pełnej informacji, dotyczącej uzyskiwania dofinansowań do ww. urządzeń. Proponujemy zapoznanie się z informacjami zawartymi m.in. na stronie: http://www.inwestujwkolektory.pl/dotacje-na-kolektory

Z poważaniem,
Ewa Szymczuk, doradca socjalny Centrum Integracja w Warszawie

Prawy panel

Biuletyn

Wspierają nas