Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Odszkodowanie po śmierci syna

10.08.2016
Autor: Krystyna

Dzień dobry, po nieszczęśliwym wypadku w pracy zmarł mój syn w wieku 25 lat. Nie był on ubezpieczony. Mieszkaliśmy wspólnie w jednym gosp. domowym. Ja objęta jestem grupowym ubezpieczeniem w zakładzie pracy w PZU. Nie zostało mi przyznane odszkodowanie, ponieważ syn skończył już 25 lat. Czy fakt, że syn posiadał lekki stopień niepełnosprawności (03-L) może wpłynąć na zmianę decyzji przez ubezpieczyciela?

Szanowna Pani,

Jest mi niezmiernie przykro z powodu Pani tragedii. Proszę przyjąć wyrazy współczucia.

Jednak aby odpowiedzieć na Pani pytanie, musiałbym poznać zarówno treść polisy, jak i ewentualne inne regulaminy związane z Pani ubezpieczeniem. Warto dokładnie zapoznać się z treścią tych przepisów. Gdyby miałaby Pani jeszcze wątpliwości, warto skorzystać z pomocy Rzecznika Finansowego. To instytucja, która pomaga m.in. w sprawach związanych z ubezpieczeniem. Biuro Rzecznika Finansowego mieści sięw Al. Jerozolimskich 87, 02-001 Warszawa, tel.: 22 333 73 26.

Z poważaniem,

Grzegorz Jaroszczyk, prawnik

Prawy panel

Sonda

Czy ma dla Ciebie znaczenie, w jaki sposób nazywane są osoby z niepełnosprawnością (np. kaleka, inwalida, niepełnosprawny, osoba z niepełnosprawnością, itd)?

Biuletyn

Wspierają nas