Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Dofinansowanie do likwidacji bariery w komunikowaniu się

10.08.2016
Autor: Kamil

Witam serdecznie. Posiadam umiarkowany stopień niepełnosprawności z przyczyn 02-P i 11-I, czy osoby z tego typu kłopotami mogą składać wnioski o dofinansowanie np. do komputera w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie? Z góry dziękuję za poradę

Szanowny Panie,

Zasady wydatkowania ze środków PFRON generalnie pozostawiono w gestii każdemu powiatowi i to powiat ustala zasady rozdziału środków na likwidację barier architektonicznych, w komunikowaniu się i technicznych. Dlatego warto zapoznać się szczegółami określonymi w powiatowych aktach prawnych. Warto także udać się do właściwego Powiatowego Centrum Pomocy w Rodzinie, które zajmuje się przyjmowaniem i załatwianiem wniosków, na pewno pracownicy takiego ośrodka omówią z Panem możliwości na poziomie powiatu udzielenia Panu pomocy.

Z punktu widzenia prawnego nie ma zakazu udzielenia Panu takiej pomocy, oczywiście o ile powiat posiada na to środki i jednocześnie uzna, że jest to uzasadnione potrzebami wynikającymi z Pańskiej niepełnosprawności, ponieważ środki na komputer mają umożliwić lub w znacznym stopniu ułatwić Panu, jako osobie niepełnosprawnej, wykonywanie podstawowych, codziennych czynności lub kontaktów z otoczeniem.

Z poważaniem,

Grzegorz Jaroszczyk, prawnik

Prawy panel

Sonda

Jak angażujesz się w wybory parlamentarne?

Biuletyn

Wspierają nas