Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Wioślarze budują formę na Pekin

16.05.2008
Autor: Filip Miłuński
Źródło: www.pztw.org.pl

Treningi kadry paraolimpijskiej wioślarzy przynoszą coraz lepsze efekty. W ostatnich międzynarodowych regatach w Londynie Martyna Snopek w jedynce i dwójka mieszana Jolanta Pawlak i Piotr Majka zajęli drugie miejsca w swoich kategoriach, bijąc jednocześnie rekordy życiowe.

Sukces cieszy tym bardziej że Jolanta Pawlak cierpiała na grypę żołądkową, a cała kadra wystąpiła po raz pierwszy na nowych łodziach. Zajęcie drugich miejsc w tak trudnych okolicznościach pozwala optymistycznie patrzeć w przyszłość.

- Wyniki uzyskane na regatach cieszą - mówi Tomasz Kaźmierczak trener koordynator kadry Paraolimpijskie. - Musimy jednak pamiętać, że cały świat także przygotowuje się do startu na Igrzyskach w Pekinie. Nasi zawodnicy bardzo mocno przepracowali okres jesienno-zimowy i mamy teraz pozytywne efekty. Nowe łodzie na których startowaliśmy po raz pierwszy są rewelacyjne. Łódka całkiem inaczej płynie ( jest lżejsza o 7 kg.), na takich samych łodziach wystartujemy w Pekinie – dodał trener kadry.

Był to dopiero drugi występ naszych wioślarzy w tym roku. Pod koniec maja będziemy mogli zobaczyć ich w niemieckim Ratzeburgu, a w połowie czerwca na poznańskim torze Malta.

Na zdjęciu: Martyna Snopek

Na zdjęciu: Jolanta Pawlak i Piotr Majka

Fot: www.pztw.org.pl

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Czy Twoim zdaniem dzieci powinny wrócić do szkoły we wrześniu?

Biuletyn

Wspierają nas