Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Jak zdobyć nowe zaświadczenie o niepełnosprawności?

10.02.2015
Autor: Anna

Witam, od 2. miesiąca życia mam przyznaną III grupę inwalidzką (od 1978 roku), od tamtej pory nie uaktualniałam zaświadczenia o niepełnosprawności, jednak teraz moje dziecko będzie szło do przedszkola, w rozmowie pani dyrektor przedszkola stwierdziła, że sprzed tylu lat dokument i do tego kserokopia nie będą honorowane. Jak mogę zdobyć takie zaświadczenie "odświeżone"? Czy w ZUS-ie mogą mi kazać stawać na komisję lekarską? Gdzie powinnam się po taki dokument udać? Muszę załatwić to do końca lutego. Będę wdzięczna za pomoc i informację. Z góry dziękuję i pozdrawiam, Anna

Szanowna Pani,

Jeśli orzeczenie było wydane na stałe, jest ono ważne. Natomiast kserokopia nie jest dokumentem (chyba że jest na niej poświadczenie za zgodność z oryginałem).

W opisanej przez Panią sytuacji proponowalibyśmy złożenie wniosku o wydanie orzeczenia o stopniu niepełnosprawności do Powiatowego Zespołu Orzekania o Niepełnosprawności w miejscu zamieszkania.

Więcej informacji na temat orzekania o stopniu niepełnosprawności znajdzie Pani na stronie Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych.

Z poważaniem,
Ewa Szymczuk, doradca socjalny Centrum Integracja w Warszawie

Prawy panel

Sonda

Jak angażujesz się w wybory parlamentarne?

Biuletyn

Wspierają nas