25.04.2008
Autor: Filip Miłuński
Źródło: inf. własna
Tenis stołowy pojawił się po raz pierwszy na Paraolimpiadzie w Rzymie w 1960 roku. Uprawiają go osoby ze wszystkim rodzajami niepełnosprawności, oprócz osób niewidzących.

Zasady gry różnią się minimalnie od zasad tenisa stołowego osób pełnosprawnych. Różnice wynikają z tego, że zawodnicy występujący w połowie klas siedzą na wózkach. Ci gracze nie mogą dotykać nogami podłogi.

Zawodnicy sklasyfikowani są w 11 grupach zależnych od stopnia niepełnosprawności. W grupach 1-5 grają osoby na wózkach, a w grupach 6-10 osoby stojące. Grupa 11 przeznaczona jest dla zawodników z niepełnosprawnością umysłową, ale nie biorą oni udziału w paraolimpiadzie. Gra toczy się do trzech wygranych setów. Aby wygrać seta trzeba zdobyć 11 punktów.