Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Dostepnestrony.pl

15.12.2014
Ręka na myszcze komuterowej przystosowanej dla osób z ograniczoną motoryką dłoni

Dostepnestrony.pl to serwis projektu, w ramach którego pomagamy instytucjom publicznym dostosować ich serwisy internetowe dla osób z niepełnosprawnościami.

Serwis adresowany jest głównie do uczestników projektu, czyli przedstawicieli instytucji, ale każdy zainteresowany problematyką dostępności stron internetowych dla osób z niepełnosprawnościami znajdzie w nim coś dla siebie. W serwisie są m.in. ciekawostki ze świata cyfrowej dostępności, przydatne informacje i wskazówki, jak projektować dostępne serwisy.

Polecamy szczególnie podręcznik Dostępność serwisów internetowych. Możesz go pobrać w wersji PDF, formatach e-bookowych (MOBI i EPUB) oraz standardzie DAISY, przeznaczonym m.in. dla użytkowników niewidomych.


Okładka podrecznika Dostępność serwisów internetowych

Pobierz publikację w formacie Daisy (ZIP, 124 MB)

Pobierz publikację w formacie ePUB (3,6 MB)

Pobierz publikację w formacie Mobi (4,3 MB)

Pobierz publikację w formacie PDF (2,8 MB)


 

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

  • Nieaktywna strona
    Paweł Badowski
    23.06.2019, 22:49
    Niestety strona dostepnestrony.pl jest już niedostępna. Szkoda - zgromadzony tam materiał mógłby jeszcze posłużyć zainteresowanym osobom.
    odpowiedz na komentarz
Prawy panel

Sonda

Czas pracy osoby z niepełnosprawnością nie może przekraczać 8 godzin na dobę, a przy stopniu znacznym lub umiarkowanym – 7 godzin. Czy słusznie nie stosuje się tych zasad m.in. do osób zatrudnionych w ochronie?

Biuletyn

Wspierają nas