Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Pracodawca brał pieniądze w okresie mej nieobecności

27.11.2015
Autor: stratek

Pracodawca brał pieniądze w okresie półrocznej mej nieobecności. Nie tworzył odpowiedniego stanowiska pracy. Niemal 3 lata pobierał co miesiąc kasę.

Szanowny Panie,

Dofinansowanie do Pańskiego wynagrodzenia, które otrzymuje pracodawca, pochodzi ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON). Warunkiem otrzymania wspomnianego dofinansowania jest wypłata Panu wynagrodzenia. Jeżeli pracodawca wypłacał Panu wynagrodzenie, to rozliczenie się z dofinansowania jest sprawą pracodawcy i PFRON.

Wspomniał Pan, że pracodawca pobierał pieniądze podczas Pańskiej nieobecności, brak jednak w tym zakresie dodatkowych informacji dotyczących tego, z jakiego powodu Pan był nieobecny i o jakich dokładnie pieniądzach jest mowa. Warto jednak pamiętać, że jeżeli pracodawca jest coś Panu winny, to roszczenia ze stosunku pracy (zaległe wynagrodzenie, ekwiwalent ze niewykorzystany urlop) przedawniają się z upływem 3 lat.

Polecamy kontakt z Państwową Inspekcją Pracy, gdzie może Pan nieodpłatnie uzyskać poradę prawną w tym zakresie.

Z poważaniem,

Grzegorz Jaroszczyk, prawnik, ekspert prawa pracy i praw osób z niepełnosprawnością, prawnik w Centrum Integracja w Warszawie

Prawy panel

Sonda

Jak angażujesz się w wybory parlamentarne?

Biuletyn

Wspierają nas