Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Akcja integracja na elbląskim MSA

28.11.2014
Źródło: inf. prasowa
Grupa ludzi oglądających wystawę w ramach MSA /fot.: mat. prasowe

Zakończyły się Międzynarodowe Spotkania Artystyczne, które po raz ósmy zorganizowały Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” i Stowarzyszenie Kulturalne „Viva Art”. W tegorocznym programie imprezy znalazły się m.in. koncerty Szymona Wydry i zespołu Jafia Namuel.

Występy i warsztaty

Dynamika, wiele różnorodnych działań, ciekawe spektakle, koncerty, wyjątkowa publiczność – tak ósma edycję MSA podsumowuje organizatorka Spotkań Teresa Miłoszewska.

- Bardzo się cieszę, że zaproszeni artyści otworzyli się na publiczność, sprawiając, że współtworzyła ona z nimi te koncerty – mówi Teresa Miłoszewska. – Pozytywnie zaskoczył mnie Szymon Wydra, który bardzo otworzył się na słuchaczy, wchodził z nimi w interakcję, a po koncercie poświęcił im mnóstwo czasu, podpisując autografy i fotografując się z uczestnikami.

Częścią programu wydarzenia były także warsztaty. Jak podkreślają organizatorzy, to szczególnie ważny punkt programu. - Ważne jest, by opiekunowie i terapeuci wyjeżdżali z Elbląga z pakietem nowych technik, nowych pomysłów na pracę z osobami z niepełnosprawnościami - dodają przedstawiciele organizatora.

- CSE jest w regionie wiodącą placówką oferującą arteterapię, zwłaszcza w zakresie technik plastycznych. Mamy świetnych specjalistów, wypracowane metody i tym możemy się dzielić na arenie międzynarodowej – dodaje organizatorka. – Ważny jest też warsztat prowadzony przez grupę szwedzką, łączący terapeutów i uczestników.

Pomysły na współpracę

Można już mówić o owocach 8. MSA – to zaproszenia grup teatralnych do udziału w innych festiwalach oraz nowe przyjaźnie między terapeutami i uczestnikami. - Już dziś wiem, że będę kontynuowała współpracę z zespołem „Lviv Ladies” z Lwowa – mówi Teresa Miłoszewska.

Tym, co zostanie po tegorocznych Spotkaniach oprócz wrażeń, nowych doświadczeń i kontaktów, są także wystawy. Do 14 grudnia na II piętrze CSE oglądać można niezwykłe fotografie autorstwa Krzysztofa Gołucha, prezentowane pod tytułem „Przełamując stereotypy”. To wystawa wielokrotnie nagradzana i wystawiana w całym kraju i poza jego granicami. Ponadto w Elblągu można także podziwiać prace nadesłane na konkurs „Kompozycje” oraz wystawę z pleneru „Impresje”, której towarzyszy publikacja.
 
Głównym partnerem imprezy jest Grupa LOTOS S.A, a sponsorem – FLSmidth MAAG Gear. Dofinansowano ze środków: Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Gminy Miasta Elbląg.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Czy Kościół Katolicki jest otwarty na potrzeby osób z niepełnosprawnością?

Biuletyn

Wspierają nas