„Jestem jak….” albo „Czuję się, jakbym była….”
Nazywam się Dominika Kopańska. Jestem doktorantką IV roku filozofii w UMCS. Jestem też osobą słabosłyszącą i w ramach doktoratu zajmuję się analizą tego, w jaki sposób osoby słabosłyszące opisują same siebie. Obecnie zbieram właśnie takie opisy. Dlatego też zwracam się do Ciebie z prośbą o przygotowanie takiego opisu samej siebie/samego siebie.
O tekstach
Teksty i twoje dane będą anonimowe, nie zostaną nigdzie udostępnione. Najważniejsze jest to, byś opisał/a jak najdokładniej swoje emocje, uczucia, wspomnienia związane z tym kim jesteś, za kogo się uważasz, w jaki sposób postrzegają Cię inni;
Jak się zabrać za napisanie takiego tekstu? Przede wszystkim daj sobie czas na przemyślenia. Pomyśl, że przeprowadzasz wywiad z samym/samą sobą. To ma być swego rodzaju rozmowa. Zadawaj sobie pytania, odpowiadaj, zgadzaj się ze sobą bądź nie. Maluj swój obraz stopniowo, modyfikuj go wedle uznania.
Temat opisu
Jeśli masz taką potrzebę, to śmiało używaj poetyckiego języka i metafor. Swój opis zacznij od słów: „Jestem jak….” albo „Czuję się, jakbym była….”
- Chciałabym, aby Twój tekst miał ok. 3 stron. Trochę więcej lub mniej też będzie ok.
- W podziękowaniu za poświęcony czas, po zakończeniu badania przekażę Ci kartę podarunkową.
Proszę przyślij swój opis w terminie do 30.06.2024.
- Podaję też w razie mój e-mail: d.kopanska94@gmail.com
Bardzo Ci dziękuję za poświęcony czas!
- Dominika Kopańska
Formularz „Jestem jak….” albo „Czuję się, jakbym była….”
Komentarze
-
Jestem jak...
22.05.2024, 12:19Niedawno mój przyjaciel powiedział mi, że jestem jak... Don Kichot. Dlaczego? Bo prowadzę ciężki i nierówny bój o moje dobre imię w społeczności osób niedosłyszących. Ale czy tak zacznę mój esej pt. "Jestem jak...", to jeszcze nie wiem. Może inaczej. :-)odpowiedz na komentarz
Polecamy
Co nowego
- Rusza głosowanie na najlepszego i najpopularniejszego sportowca 2024 roku – tegoroczne #Guttmanny nadchodzą
- Seniorzy w artystycznym żywiole
- Wspólna lekcja wrażliwości. Premiera spektaklu „Brzydkie Kacząko”
- Jak muzyka pomaga przebodźcowanym dzieciom? Ciekawe wyniki badań z polskich przedszkoli
- Nawet 30 kilometrów do ginekologa? Nierówny dostęp do ginekologów w Polsce - jak miejsce zamieszkania łączy się z jakością życia Polek?
Dodaj komentarz