Nabór do XX edycji Międzynarodowego Przeglądu Teatrów Wspaniałych
Rozpoczyna się nabór do XX edycji Międzynarodowego Przeglądu Teatrów Wspaniałych, która realizowana będzie w dniach 23 -27 września 2024r.
Przegląd realizowany będzie w Tczewskim Centrum Kultury i Sztuki (prezentacje sceniczne, warsztaty) oraz na Kaszubach (warsztaty, biesiada, zajęcia rekreacyjne, nocleg).
Podczas trwania MPTW zespoły będą przemieszczać się codziennie pomiędzy hotelem na Kaszubach i Tczewem na własny koszt. Zespoły które nie będą posiadać własnego transportu na miejscu przemieszczać się będą autokarem wynajętym przez organizatora jednak liczba miejsc będzie mocno ograniczona (posiadanie własnego transportu może być kluczowe na etapie kwalifikacji grup).
Zgłoszenia
Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 19 maja 2024r.
Kwestionariusz należy przesłać na adres: teatry2024@gmail.com
Kryteria:
- Przyjmowane są zespoły sceniczne, w skład których wchodzą osoby niepełnosprawne.
- Zespoły mogą liczyć do 12 osób (10 uczestników i 2 opiekunów).
- Prezentacje mogą trwać do 12 minut.
- Ze względu na międzynarodowy charakter imprezy i powstającą w związku z tym barierę językową, prezentacje sceniczne nie mogą zawierać "słowa mówionego", powinny bazować na grze ciałem, światłem i muzyką. W karcie zgłoszenia należy wyraźnie zaznaczyć rodzaj prezentacji np. taniec, pantomima, teatr światła itd.
Zespół tworzyć mogą wyłącznie osoby posiadające orzeczenie o niepełnosprawności przy czym orzeczenie musi być ważne w terminie realizacji Przeglądu.
Kwestionariusz zgłoszeniowy do pobrania tutaj >>> zgloszenie.doc
Na etapie naboru wymagany jest wyłącznie wypełniony kwestionariusz zgłoszeniowy.
Projekt dofinansowany ze środków: Programu Rządowego Edukacja kulturalna ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Powiatu Tczewskiego oraz Gminy Miejskiej Tczew.
Komentarze
brak komentarzy
Polecamy
Co nowego
- Rusza głosowanie na najlepszego i najpopularniejszego sportowca 2024 roku – tegoroczne #Guttmanny nadchodzą
- Seniorzy w artystycznym żywiole
- Wspólna lekcja wrażliwości. Premiera spektaklu „Brzydkie Kacząko”
- Jak muzyka pomaga przebodźcowanym dzieciom? Ciekawe wyniki badań z polskich przedszkoli
- Nawet 30 kilometrów do ginekologa? Nierówny dostęp do ginekologów w Polsce - jak miejsce zamieszkania łączy się z jakością życia Polek?
Dodaj komentarz