Laureaci i wyróżnieni konkursu Lider Dostępności
Lider Dostępności 2023
Architekt/urbanista:
-
OVO Grąbczewscy Architekci
Przestrzeń publiczna:
- Izba Pamięci przy Cmentarzu Powstańców Warszawy, Warszawa
- Promenada Zdrowia, Świnoujście
Duży obiekt użyteczności publicznej:
- Zachodnia Brama Metropolii Silesia – Centrum Przesiadkowe, Gliwice
Obiekt usług lokalnych:
- Oficyna Przytułku św. Franciszka Salezego, Warszawa
Obiekt biurowo-usługowy:
- Kampus biurowy Forest, Warszawa
wyróżnienie
-
PZU Park, Warszawa
Obiekt mieszkalny/hotelowy:
-
Dom Ronalda McDonalda,Warszawa
wyróżnienie
-
Centrum Opieki Wytchnieniowej „Dom Światła”, Toruń
Obiekt zabytkowy:
-
Centrum Szyfrów Enigma, Poznań
Lider Dostępności 2022
Grand Prix:
-
Dom Pomocy Społecznej nr 1, Poznań
Architekt/urbanista:
-
Ewa Kuryłowicz
Przestrzeń publiczna:
- Browary Warszawskie, Warszawa
- Trasa Turystyczna od Kopy do Równi pod Śnieżką
Duży obiekt użyteczności publicznej:
wyróżnienie
-
Dworzec Autobusowy, Kielce
Obiekt usług lokalnych:
-
Szkoła nr 400 w Wilanowie, Warszawa
Obiekt biurowo-usługowy:
wyróżnienie
-
Centrum Południe, Wrocław
Obiekt mieszkalny/hotelowy:
-
Dom Pomocy Społecznej nr 1, Poznań
wyróżnienie
-
Mieszkanie Plus, ul. Okólna, Toruń
-
Jeleniogórska Spółdzielnia Mieszkaniowa, Strefa wejścia
Obiekt zabytkowy:
-
Teatr Baj, Warszawa
wyróżnienie
-
Kamienica Wielopokoleniowa, Warszawa Praga
Wyróżnienie specjalne:
-
Zakład Ubezpieczeń Społecznych
Lider Dostępności 2021
Architekt/urbanista:
-
Krzysztof Chwalibóg
Przestrzeń publiczna:
wyróżnienie
-
Park Miejski, Starogard Gdański
Duży obiekt użyteczności publicznej:
-
Stacja Metra Młynów, Warszawa
Obiekt usług lokalnych:
- Przedszkole Miejskie nr 20 im. Smoka Felusia, Mielec
- Szkoła Podstawowa nr 174, Warszawa Wesoła
wyróżnienie
-
Budynek terapeutyczno-edukacyjny, Mikoszów
Obiekt biurowo-handlowy:
-
Budynek „Nowy Targ”. Wrocław
-
Varso Place, Warszawa
Obiekt mieszkalny/hotelowy:
-
Dom Marzeń, Gdynia
Obiekt zabytkowy:
-
Muzeum Emigracji, Gdynia
Lider Dostępności 2020
Grand Prix:
- Muzeum Narodowe, Kraków
Architekt/urbanista:
- xystudio
Duży obiekt użyteczności publicznej:
- Brama Poznania
- Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego, Lusławice
Obiekt usług lokalnych:
- Dom dla bezdomnych, Jankowice
- Pływająca baza nurkowa na jeziorze Płocie
Obiekt biurowo-handlowy:
- Malta House, Poznań
Obiekt mieszkalny/hotelowy:
wyróżnienie
- Osiedle Mickiewicza, Warszawa
Obiekt zabytkowy:
-
Muzeum Książąt Czartoryskich, Kraków
Lider Dostępności 2019
Grand Prix:
- Uniwersytet Warszawski
Architekt/urbanista:
- JEMS Architekci
Przestrzeń publiczna:
wyróżnienie
- Przebudowa ulicy św. Marcina, Poznań
Sieć placówek:
- Oddziały BNP Paribas Bank Polska
Obiekt kulturalny/edukacyjny:
- Centrum Edukacji Ekologicznej w Nowej Palmiarni, Muzeum Łazienki Królewskie, Warszawa
- Przedszkole „Żółty Słonik”, Suwałki
Obiekt usługowy:
- KÄRCHER Hala Cracovia Centrum Sportu Niepełnosprawnych, Kraków
wyróżnienie
- Centrum Aktywności Międzypokoleniowej „Nowolipie”, Warszawa
Obiekt mieszkalny/hotelowy:
- Dom Studencki „Hanka”, Poznań
wyróżnienie
- Centrum Rehabilitacji Społecznej i Zawodowej - Zakład Aktywności Zawodowej „Słoneczne Wzgórze”, Tarnów
Obiekt zabytkowy:
- Muzeum Warszawy
wyróżnienie
- Muzeum Podgórza, Oddział Muzeum Krakowa
Lider Dostępności 2018
Grand Prix:
- Grupa Skanska
Samorząd:
- Miasto Poznań
Architekt/urbanista:
- Marek Wysocki
Przestrzeń publiczna:
- Plac Europejski, Warszawa
Obiekt usługowy:
- GreenDay
wyróżnienie
- Centrum Handlowe Posnania, Poznań
- Gdański Teatr Szekspirowski
Sieć placówek:
- Łódzka Kolej Aglomeracyjna
Obiekt mieszkalny:
- Skanska Residential Development Poland
Obiekt zabytkowy:
- EUROPEUM - Ośrodek Kultury Europejskiej - Oddział Muzeum Narodowego w Krakowie
wyróżnienie
- EC1 Łódź - Miasto Kultury
Lider Dostępności 2017
Grand Prix:
- Miasto Katowice
Samorząd:
- Miasto Katowice
Architekt/urbanista:
- Tomasz Konior
Przestrzeń publiczna:
- Plac miejski z targowiskiem i Ratuszem, Siennice
Obiekt usługowy:
- Lotnisko Chopina
Sieć placówek:
- Uniwersytet Warszawski
Obiekt mieszkalny:
- Dom Studenta nr 4 przy ul. Zamenhofa, Warszawa
Obiekt zabytkowy:
- Stara Oranżeria z Teatrem Królewskim i Formiernią w Łazienkach Królewskich, Warszawa
wyróżnienie
- Muzeum Armii Krajowej im. gen. Emila Fieldorfa „Nila”, Kraków
Lider Dostępności 2016
Grand Prix:
- Miasto Gdynia
Samorząd:
- Miasto Gdynia
Architekt/urbanista:
- Ingarden & Ewý Architekci
Przestrzeń publiczna:
- Szpilkostrada, Wrocław
Obiekt użyteczności publicznej:
- Centrum Kongresowe ICE, Kraków
wyróżnienie
- Stacja Paliw PKN Orlen S.A. nr 682 przy al. Solidarności 100, Warszawa
Sieć placówek:
- Poczta Polska
Obiekt mieszkalny/biurowy:
- Laboratorium Tech-Safe-Bio w Cetralnym Instytucie Ochrony Pracy - Państwowym Instytucie Badawczym, Warszawa
Obiekt zabytkowy:
- Sukiennice - Oddział Muzeum Narodowego w Krakowie
Komentarze
brak komentarzy
Polecamy
Co nowego
- Wybory do Parlamentu Europejskiego. Głosowanie przez pełnomocnika
- Blisko pół miliarda złotych na projekty na rzecz dostępności realizowane przez duże przedsiębiorstwa. NCBR ogłasza tematyczną Ścieżkę SMART
- Europejski Akt o Dostępności będzie obowiązywał w Polsce. Co zmieni nowa ustawa
- Potrzebne są zmiany systemowe w leczeniu stwardnienia rozsianego
- Program: „Pomoc młodym osobom z niepełnosprawnością”
Dodaj komentarz