Dobra Nowina dla świata ciszy. Premiera klipu 4 kwietnia

Autor: inf. prasowa, fot. Fundacja FONIS
Źródło:

W oczekiwaniu na Święta Wielkanocne przygotowaliśmy muzyczną niespodziankę ze świata ciszy. Jest to tradycyjna pieśń „Chrystus zmartwychwstan jest”. Z grupą niesłyszących i słabosłyszących dzieci nagraliśmy teledysk w języku migowym. Chcieliśmy pokazać, że osoby niesłyszące również czują muzykę i mogą śpiewać w swoim języku. No i przede wszystkim, aby Dobrą Nowinę usłyszał również świat ciszy! – informuje Fundacja FONIS.

To jest jedyne w swoim rodzaju wykonanie tej pieśni wielkanocnej, choć kilkanaście lat wcześniej pieśń ta doczekała się już pełnej dziecięcej radości aranżacji muzycznej w wykonaniu Arki Noego (płyta Hip hip hura Alleluja! z 2002). I właśnie tę aranżację, dzięki życzliwości zespołu, wykorzystaliśmy w naszym klipie.

Dziecięca kreatywność

Oprócz migających dzieci w klipie zobaczycie również ich zaangażowanie w przygotowanie koszyczków wielkanocnych, malowanie jajek, przygotowanie wiosennych dekoracji, ozdabianie drożdżowych baranków i wiele innych ciekawych ujęć. Nie zabrakło też wykonanego na wiele sposobów wielkanocnego okrzyku radości „Alleluja”. Nawet my nie spodziewaliśmy się, że dzieci wykażą się tu tak ogromną kreatywnością!

Kiedy premiera

Premierę klipu zaplanowaliśmy na poranek Niedzieli Zmartwychwstania, czyli 4 kwietnia 2021 roku. W tym dniu o świcie na naszej stronie www.fonis.pl oraz profilu FB opublikujemy klip.

Więcej informacji o przygotowaniach teledysku znajdą Państwo na naszej stronie.

Fundacja FONIS powstała w roku 2015 i działa na rzecz osób niesłyszących i słabosłyszących. Swoją opieką otaczamy głównie wrocławski i dolnośląski świat ciszy. Z naszym udziałem powstają różnego rodzaju filmy w języku migowym, które łamiąc barierę komunikacyjną, pozwalają niesłyszącym i słabosłyszącym korzystać z materialnych dóbr kultury i sztuki. Nagraliśmy m.in. Hymn na Światowe Dni Młodzieży w języku migowym, Niepodległość - trudne słowo, czyli piosenka z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości, Moja cisza - cover piosenki w wykonaniu naszego niesłyszącego wolontariusza, Rzepka - wiersz Juliana Tuwima w wykonaniu niesłyszących dzieci.