Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Wymyśl aplikację, wygraj iPada

09.10.2014
Autor: Łukasz Drozda

Już tylko do piątku, 10 października 2014 r., zgłaszać można propozycje aplikacji mobilnych, dostępnych dla osób z niepełnosprawnością, w konkursie „Aplikacje bez barier”. Najlepsze aplikacje przeznaczone dla tej grupy użytkowników, jak i aplikacje ogólne dostosowane do ich potrzeb, poznamy w listopadzie. Rozdanie nagród nastąpi podczas Wielkiej Gali Integracji, którą w tym roku objął patronatem Prezydent RP Bronisław Komorowski.

Już po raz drugi Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji nagrodzi najlepsze pod kątem dostępności dla osób z niepełnosprawnością aplikacje mobilne. Konkurs pozwoli wyróżnić i wypromować rozwiązania z zakresu najnowszych technologii, pokazując zarówno innowacyjność, jak i społeczną odpowiedzialność polskiej branży IT.

Konkurs zwiększa świadomość problemu dostępności produktów niezwykle szybko rosnącego rynku aplikacji mobilnych, dziś często niedostosowanego do potrzeb osób z niepełnosprawnością. Użycie smartfonów i tabletów jest coraz powszechniejsze, a być może to właśnie osoby z dysfunkcjami narządów wzroku, słuchu i ruchu są w stanie w największym stopniu docenić wartość rozwiązań mobilnych.

Smartfon wyświetla logo konkursu Aplikacje bez barier

W tym roku laureaci konkursu nagrodzeni zostaną podczas Wielkiej Gali Integracji w Arenie Ursynów w Warszawie. Wydarzenie z udziałem 2,5 tys. osób podsumuje dwudziestolecie działalności Integracji na rzecz środowiska osób z niepełnosprawnością. Patronat honorowy nad Galą objął w tym roku Prezydent RP Bronisław Komorowski. Patronami konkursu są zaś IAB Polska – Związek Pracodawców Branży Internetowej oraz Krajowy Lider Cyfryzacji, Włodzimierz Marciński.

W konkursie udział brać mogą zarówno doświadczeni deweloperzy i producenci aplikacji w ramach kategorii „Dostępne aplikacje”, jak i mniej zaangażowani twórcy. Na tych ostatnich czekają m.in. trzy nowe iPady Air przeznaczone dla autorów najlepszych koncepcji dopiero projektowanych aplikacji. Zgłoszenia przyjmowane są do piątku, 10 października 2014 r. Projekty oceniać będzie profesjonalne jury, w oparciu o rekomendacje specjalistów ds. dostępności.

Szczegółowe informacje na temat konkursu znajdują się w zakładce konkursowej na stronie organizatora.


Więcej informacji:
Łukasz Drozda
Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji
Koordynator projektu „Aplikacje bez barier”
e-mail:lukasz.drozda@integracja.org
tel.: 519 066 482


Patroni konkursu, m.in. patron honorowy Lider cyfryzacji Włodzimierz Marciński, merytoryczny: IAB Polska

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Co sądzisz o proponowanych przez rząd zmianach w ustawie o Solidarnościowym Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych?

Biuletyn

Wspierają nas