Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Zaproszenie na 26. Wielką Galę Integracji – święto osób z niepełnosprawnościami

18.11.2021
Autor: Integracja
Wielka sala, na której siedzi publika. W tle scena, na ltórej znajdują się prowadzący Wielką Galę Integracji. Nad sceną widać telebimy z grafiką Integracji oraz tłumaczką PJM

Wielka Gala Integracji, uświetniająca obchody Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych, jest niezmiennie od 26 lat największym świętem społeczności osób z niepełnosprawnościami w Polsce. To tradycyjne, coroczne spotkanie ludzi, których łączy idea budowy świata bez barier, odbędzie się w tym roku on-line we wtorek, 23 listopada, o godz.18. Transmisja będzie dostępna na portalu Niepelnosprawni.pl oraz kanale Integracji na YouTube.com.

- Podobnie jak w ubiegłym roku, tak i w tym uważnie śledziliśmy sytuację epidemiczną, aby zadecydować w jakiej formule przebiegać będzie Wielka Gala Integracji 2021. Z głębokim żalem uznaliśmy, że podczas kolejnej fali pandemii COVID-19 bezpieczniej będzie dla naszych gości, jeśli tym razem również spotkamy się on-line. Mamy też nadzieję - i to słowo jest kluczem do tegorocznej Gali - że następna odbędzie się już tradycyjnie; że będziemy mogli podać sobie znowu ręce i zobaczyć swoje uśmiechy – mówi Ewa Pawłowska, Prezes Integracji.

Transmisja 26. Wielkiej Gali Integracji z Nowego Teatru w Warszawie odbędzie się 23 listopada br., o godz. 18.00. Wydarzenie będzie tłumaczone na Polski Język Migowy. Organizatorzy zapewniają też audiodeskrypcję dla osób niewidomych.

Temat Gali: dostępność

Temat pełnej dostępności wydarzeń kulturalnych dla osób ze specjalnymi potrzebami będzie także tematem galowej debaty. Podczas wydarzenia poznamy pierwszą stypendystkę Funduszu Wieczystego im. Piotra Pawłowskiego, założyciela Integracji, a także tegorocznych laureatów Medalu Przyjaciel Integracji, który od 1997 r. przyznawany jest osobom, firmom, organizacjom działającym na rzecz osób z niepełnosprawnościami nie z formalnego obowiązku, ale z poczucia społecznej misji.

Tradycyjnie, podczas Wielkiej Gali Integracji nie zabraknie występów artystycznych. Już po raz kolejny będziemy podziwiać prace artystów z niepełnosprawnościami z całej Polski. Galę uświetnią też swoimi występami muzyczne gwiazdy: Grzegorz Hyży, Daria Barszczyk (niewidoma wokalistka, nagrodzona przez Stowarzyszenie SAWP w konkursie Debiuty podczas 58. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu) oraz Dorota Kaczmarek (wokalistka z niepełnosprawnością, uczestniczka 12. edycji „The Voice of Poland”). Całe wydarzenie poprowadzi Tomasz Wolny, dziennikarz i prezenter Telewizji Polskiej.

Honorowy patronat nad tegoroczną Galą objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda. Więcej informacji o gali na Facebooku.

 


Organizator

 

Logo Integracji - przejdź do serwisu Integracji

 

 

Honorowy Patronat Prezydenta RP Andrzeja Dudy

 

 

Partner Instytucjonalny

logo Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych - przejdź do serwisu partnera

Partnerzy

 

logo Fundacji Orlen

 

logo Fundacja PKO Banku Polskiego - przejdź do serwisu partnera

 

logo BNP Paribas - przejdź do serwisu partnera

 

    Logo Coloplast - przejdź do serwisu partnera

 

logo Peugeot - przejdź do serwisu partnera

 

Logo Polpharma - przejdź do serwisu partnera

 

Logo ICC Intercity - przejdź do serwisu partnera

 

Logo Fundacji Lotto - przejdź do serwisu partnera

 

Logo Quad - przejdź do serwisu partnera

 

 

Partner technologiczny

Logo Orange - przejdź do serwisu partnera

 

 

Patronat medialny

logo TVP - przejdź do serwisu partnera

 Logo Programu Pierwszego Polskiego Radia - przejdź do serwisu partnera

Logo portalu Niepelnosprawni.pl - przejdź do serwisu

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

  • Czas umierać
    rosar
    23.11.2021, 20:38
    Szkoda tylko że PFRON dyskryminuje i wyklucza ze społeczeństwa starsze osoby niepełnosprawne poprzez odmowę dofinansowania do wózka elektrycznego osobie mającej rdzeniowy zanik mięśni i zbliżającej się do 60 r życia ponieważ "wózek o który Pan wnioskuje nie spowoduje aktywizacji na rynku pracy". Powyżej 60 r. życia PFRON nie dofinansowuje wózków elektrycznych.
    odpowiedz na komentarz
Prawy panel

Wspierają nas