Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Maciej Manejkowski rozbija stawkę najlepszych samochodów na świecie na Autodrom Słomczyn

28.10.2021
Autor: inf. prasowa
podium na tle ścianki z napisem autodrom słomczyn i zawodnicy na jego stopniach

W miniony weekend na podwarszawskim torze wyścigowym Autodrom Słomczyn byliśmy świadkami emocjonującej, finałowej rundy Mistrzostw Polski RallyCross. W zaciętej rywalizacji w królewskiej klasie Super Cars – najmocniejszych aut z napędem na cztery koła – wystartował Maciej MANEY Manejkowski, zawodnik Avalon Extreme Racing, który celująco przeszedł sprawdzian autorskiej konstrukcji samochodu oraz zespołu.

Królewska frekwencja

Do VII rundy zawodów zgłosiło się ponad stu zawodników nie tylko z Polski, ale również z Łotwy, Litwy oraz z Czech. MANEY i Fiesta ProTo RX nie oszczędzili emocji kibicom, którzy całkowicie wypełnili trybuny.

- Na finałową rundę sportowych zmagań na torze Słomczyn, mimo mocno jesiennej aury, przybyło bardzo dużo kibiców, wśród których byli pasjonaci motosportu, którzy z dużym zainteresowaniem śledzili w mediach społecznościowych cały proces budowy naszego unikatowego auta. Cały proces jego powstawania został udokumentowany w serialu „W 16 tygodni od marzeń do rzeczywistości”. Wszyscy, którzy od początku trzymali za nas kciuki i kochają motoryzację doskonale rozumieli, że nasz pomysł jest szalony, ale dali się porwać tej przygodzie i przeżyli ją razem z nami. Wiele z tych osób przyszło na własne oczy zobaczyć, co udało nam się dokonać – powiedział Sebastian Luty, twórca projektu Avalon Extreme Racing.

Wyniki na światowym poziomie

- To były niezapomniane zawody, jeszcze na żadnej rundzie w tym sezonie nie stanęło na starcie aż tyle SuperCars’ów. Wiedziałem, że to będzie trudne wyzwanie, ale postawiliśmy wszystko na jedną kartę i w ostatniej rundzie wystartowałem w najmocniejszej klasie Super Cars – przyznał Maciej Manejkowski.

Wynik zawodów dla Avalon Extreme Racing był fantastyczny – auto, które jeszcze rok temu nie istniało, teraz rozbiło stawkę profesjonalnych Super Cars’ów zbudowanych w najlepszych, światowych stajniach wyścigowych.

- Nasz samochód okazał się być niesamowicie konkurencyjny, rywalami byli doświadczeni kierowcy biorący udział w Mistrzostwach Europy, gdzie osiągają bardzo dobre wyniki oraz topowe auta ze światowego RallyCross’u. Jestem dumny z tego, co osiągnęliśmy jako konstruktorzy oraz jako zespół wyścigowy – podkreślił Maciej MANEY Manejkowski.

Finalnie MANEY po bardzo udanym występie w ostatniej rundzie, wskoczył na podium klasyfikacji generalnej sezonu i zdobył tytuł mistrzowski.

Czy tak bezprecedensowa sytuacja, ogromny sukces sportowy, za którym stają dziesiątki tysięcy kibiców oraz dobrze zorganizowany team wystarczą, aby pozyskać sponsora na przyszły sezon i móc dalej rozwijać projekt? Obecnie zespół Avalon Extreme Racing rozpoczyna walkę o pozyskanie partnerów i sponsorów na sezon 2022.

Utytułowani Ambasadorzy

Sebastian Luty i Maciej Manejkowski są ambasadorami projektu Fundacji Avalon „Avalon Extreme Racing”, poprzez który Fundacja realizuje ideę „prawdziwy sport jest jeden”. Akcja ma na celu pokazać sport osób z niepełnosprawnościami, który niczym się nie różni od sportu osób w pełni sprawnych, a zespół, gdzie jeden z kierowców jest w 95% sparaliżowany, może bez przeszkód konkurować z topowymi i wysoko klasyfikowanymi zespołami motosportowymi na całym świecie.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Wspierają nas