Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

PZU AMP Futbol Ekstraklasa: Trzy drużyny wciąż z szansami na Mistrzostwo

20.10.2021
Autor: inf. pras.
Grafika podzielona na dwie części. Z lewej na czerwonym tle jest napis PZU Amp Futbol Ekstraklasa, poniżej logotypy. Po prawje stronie jest trzech zawodników z amptubolu

Po zaledwie trzytygodniowej przerwie powraca PZU Amp Futbol Ekstraklasa. I to powraca z przytupem, bo wchodzi właśnie w najbardziej ekscytującą fazę rozgrywek. Wielkie emocje 23 i 24 października w Warszawie są więc gwarantowane!

Na boisku DOSiR przy Kawęczyńskiej znów zagrają najlepsi ampfutboliści w Polsce, a tym samym jedni z najlepszych w Europie. Szczególnie zmotywowani będą oczywiście gospodarze, którzy zwyciężyli w poprzednim turnieju PZU Amp Futbol Ekstraklasa i zmniejszyli stratę do liderującej Wisły Kraków do czterech punktów.

Zatrzymać mistrzostwo w Warszawie

- Jesteśmy na fali, nasza gra mogła się podobać. Zmierzamy więc po komplet punktów, nie wyobrażam sobie potknięcia przed własną publicznością – zaznacza Jakub Popławski, bramkarz Legii Warszawa i reprezentacji Polski.

Publiczność w poprzednich sezonach była w Warszawie ósmym zawodnikiem Legii. Fani jeżdżący za nią nawet do Gruzji, na domowych turniejach potrafili przygotować kapitalną oprawę. Czy tak będzie również tym razem?

- Chcemy przy ich pomocy zatrzymać mistrzostwo w Warszawie – zaznacza Popławski, któremu marzy się udział w kolejnej edycji Ligi Mistrzów.

W dwóch dotychczasowych Legia była trzecia i druga.

- Mamy jeszcze jedno miejsce na podium do ugrania – uśmiecha się brązowy medalista mistrzostw Europy z Krakowa.

Przepustkę do Ligi Mistrzów daje tylko końcowe zwycięstwo w PZU Amp Futbol Ekstraklasie.

Ale na grę w elitarnych europejskich rozgrywkach ochotę ma również Wisła Kraków, która jeszcze nigdy nie występowała na arenie międzynarodowej. Biała Gwiazda ma w zanadrzu ostatni turniej sezonu, który odbędzie się w Krakowie, ale w Warszawie nie zamierza kalkulować.

- Interesują nas tutaj tylko cztery zwycięstwa, nic innego nie wchodzi w grę – deklaruje Kamil Grygiel, napastnik Wisły. – Chcemy grać jak najlepiej i zwyciężać, a nie wypracować przewagę na początku i potem kombinować, jak ją utrzymać. To nie w naszym stylu – podkreśla kolejny z reprezentantów Polski.

Kto ma szanse na mistrzostwo?

Podobne zamierzenia Wisła miała również w meczach poprzedniego turnieju, ale w Łodzi przegrała z Legią, która z kolei pokazała się z bardzo dobrej strony.

- To prawda, zagrała świetną piłkę, a my nie pokazaliśmy wszystkiego. Jeśli tym razem zagramy jak na Wisłę przystało, to nie mamy się czego obawiać – deklaruje Grygiel, który podkreślał również klasę pozostałych rywali.

Wciąż spore nadzieję na mistrzostwo ma przecież TS Podbeskidzie Kuloodporni Bielsko-Biała. Warta Poznań i Widzew Łódź walczą zaś o spokojne utrzymanie. Ostatni zespół w tabeli może bowiem zostać zdegradowany na drugi poziom rozgrywkowy, o ile do kolejnego sezonu zgłosi się odpowiednia liczba drużyn, by zorganizować dwie ligi.

Emocje w Warszawie są więc gwarantowane, a kibice w stolicy po raz pierwszy po Mistrzostwach Europy Amp Futbol Kraków 2021 będą mogli pogratulować reprezentantom Polski zdobycia brązowych medali. Mogą być także świadkami rozstrzygnięć w kwestii walki o miejsca na podium PZU Amp Futbol Ekstraklasy.

Turniej odbędzie się na boisku DOSiR w Warszawie (ul. Kawęczyńska 44).

Wstęp na wszystkie mecze turnieju jest bezpłatny.

Transmisja wszystkich spotkań dostępna będzie na portalu i w aplikacji TVP Sport oraz na Facebooku Amp Futbol Polska.

Sponsor Tytularny ligi – PZU. Rozgrywki dofinansowane są ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz PFRON.

Terminarz zawodów

Sobota, 23 października

 • 10.30 Ceremonia otwarcia
 • 11.00 Legia Warszawa - Warta Poznań
 • 12.15 TSP Kuloodporni - Widzew Łódź
 • 13.30 Wisła Kraków - Warta Poznań
 • 15.00 Legia Warszawa - TSP Kuloodporni
 • 16.15 Wisła Kraków - Widzew Łódź

Niedziela, 24 października:

 • 9.00 TSP Kuloodporni - Warta Poznań
 • 10.15 Legia Warszawa - Wisła Kraków
 • 11.45 Warta Poznań - Widzew Łódź
 • 13.00 Wisła Kraków - TSP Kuloodporni
 • 14.30 Legia Warszawa - Widzew Łódź
 • 15.30 Ceremonia zakończenia turniej

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Wspierają nas