Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Zamknięcie I edycji konkursu „Laur paraolimpijski”

05.10.2021
Autor: Integracja
Grafika przedstawia sylwetki antycznych biegaczy, jednak niektórzy mają protezy lub nie mają przedramion, a jeden porusza się na sportowym wózku. Nad nimi napis: Fundacja Integracja i Polski Komitet Paraolimpijski zaczynają obrady jury w konkursie poetyckim. Poniżej grafiki jest tekst: Otrzymaliśmy 432 utwory poświęcone sportowi paraolimpijskiemu, rywalizacji osób z niepełnosprawnością, zawodnikom, dyscyplinom, igrzyskom. Utwory nagrodzone i wybrane przez jury zostaną wydane w tomiku poetyckim. Czas trwania konkursu: 15 lipca – 30 września 2021. Ogłoszenie nazwisk Zwycięzców i wręczenie nagród: w grudniu 2021 w Zamku Królewskim w Warszawie. Nagrody: pierwszy złoty medal i 5000 zł, Drugi srebrny medal i 3000 zł, trzeci brązowy medal i 2000 zł.

O północy 30 września br. zakończyliśmy przyjmowanie zgłoszeń na I Ogólnopolski Konkurs „Laur paraolimpijski”, który organizuje Integracja wraz z partnerem strategicznym: Polskim Komitetem Paraolimpijskim, z okazji igrzysk paraolimpijskich w Tokio.

W konkursie wzięło udział 230 autorów. Otrzymaliśmy 432 utwory.

Teraz wszystko w rękach Szanownego Jury pod przewodnictwem prof. Anny Nasiłowskiej, prezes Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, które zacznie obradować jeszcze w październiku. Laureatów poznamy 3 grudnia 2021 r. Tego też dnia będzie miał premierę wyjątkowy tomik poezji, zawierający zwycięskie i wyróżnione utwory.

Wszystkim uczestnikom konkursowych zmagań bardzo dziękujemy i wierzymy, że bez względu na notowania i oceny nie porzucicie pasji literackiej i nie zrzekniecie się miłości do sportu, który hartuje duszę i ciało.

Czekajcie na następne wiadomości.

Z twórczymi pozdrowieniami,

Integracja

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

  • Konkurs
    Beata Badowska
    05.10.2021, 18:11
    Super inicjatywa cieszę się że mógłam brać w niej udział i bez względu na wyniki wszystkim leoreatą gratuluje bo konkurencja jest ogromna
    odpowiedz na komentarz
Prawy panel

Wspierają nas