Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Integracja na Open’er Festiwal 2007

04.07.2007
Autor: Maciej Augustyniak

W dniach 29 czerwca – 1 lipca 2007 r. zespół Integracji brał udział w jednej z największych imprez muzycznych Europy - Open’er Festiwal w Gdyni.

zdjęcie: stoisko Integracji

Zgodnie z informacjami podanymi przez organizatora, w ciągu trzech dni festiwal odwiedziło 120 tys. uczestników. Większość z nich to młodzi, ciekawi świata ludzie, zainteresowani działalnością organizacji pozarządowych. Nasze Stowarzyszenie zostało zaproszone do specjalnie wydzielonej strefy NGO, obok takich organizacji jak: Wybieram.pl, Fundacja Trzeba Marzyć, Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta - "Agenda Bezdomności", Fundacja Simba Friends, Klub Gaja, Fundacja Inna Przestrzeń - Program Tybetański, AEGEE-Gliwice, Fundacja Viva, Europejska Fundacja Honorowego Dawcy Krwi, WWF Polska (Światowy Fundusz na Rzecz Przyrody). Przez trzy dni festiwalu promowaliśmy działania Stowarzyszenia, zapraszając do Centrów Integracja oraz prezentując kampanie prowadzone przez Integrację, ze szczególnym naciskiem na kampanię „Płytka wyobraźnia to kalectwo” oraz Kampanię Parkingową.

zdjęcie: stoisko Integracji

Choć przed festiwalem organizatorzy zapewniali, że cały teren imprezy będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, to jednak na miejscu okazało się, że niestety rzeczywistość nieco odbiega od wcześniejszych zapowiedzi. Wprawdzie wybudowano fantastyczną platformę umożliwiającą osobom niepełnosprawnym oglądanie koncertów odbywających się na głównej scenie oraz zapewniono dostosowane toalety w pobliżu platformy, to jednak osoba na wózku chcąca obejrzeć koncert na małej scenie, lub kupić sobie pamiątkową koszulkę w oficjalnym sklepie festiwalowym musiała liczyć na pomoc innych. Utrudnione było także wejście do namiotu NGO, gdzie osoba niepełnosprawna napotykała wysoki próg. Wobec tych trudności, udało się zorganizować drugie stanowisko przed namiotem NGO.

zdjęcie: debata z udziałem prof. Staniszkis
Prof. Jadwiga Staniszkis

Pogoda nie była dla nas zbyt łaskawa, toteż zdublowane stanowisko nie mogło działać non stop, lecz paradoksalnie było to też po części korzystne - dużo osób zamiast biec na koncert decydowało się schronić w naszym namiocie i porozmawiać.
Podczas trzech dni trwania festiwalu odbyliśmy wiele rozmów, informowaliśmy o działalności naszych centrów informacyjnych dla osób niepełnosprawnych w Gdyni, Zielonej Górze, Krakowie i Warszawie oraz zaprezentowaliśmy nasze spoty reklamowe. Byliśmy również obecni podczas debaty z prof. Jadwigą Staniszkis i z Grzegorzem Miecugowem. 
Na festiwalu obecnych było wielu akredytowanych dziennikarzy, którzy od organizatorów otrzymali dostarczone przez nas zaproszenia do udziału w organizowanym przez nasze Stowarzyszenie konkursie dziennikarskim „Oczy otwarte”.

Zdjęcia: Maciej Augustyniak

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Wspierają nas