Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Wrocław: Masz czas? Wpadnij do ZUS

30.09.2014
Źródło: inf. prasowa

Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział we Wrocławiu zaprasza na Dni Ubezpieczonego, które odbędą się w dniach 6-10 października 2014 r. Dni Ubezpieczonego skierowane są do wszystkich tych, którzy chcą uzyskać odpowiedzi na nurtujące ich pytania oraz zapoznać się ze swoimi prawami i obowiązkami.

Podczas przedsięwzięcia zainteresowani będą mogli skorzystać z porad eksperta Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Narodowego Funduszu Zdrowia, Państwowej Inspekcji Pracy, Powiatowego Urzędu Pracy, Centrum Medycznego Dobrzyńska, szkoleń przygotowanych przez Powiatowy Urząd Pracy w Trzebnicy oraz Zakład Ubezpieczeń Społecznych we współpracy z Państwową Inspekcją Pracy, a także skorzystać z okazji i założyć konto na Platformie Usług Elektronicznych.

Plakat z napisem


Program Dni Ubezpieczonego
6-10 października 2014 r.

6 października

ZUS przez Internet

Nie masz czasu lub nie lubisz urzędów? Już nie musisz przychodzić do ZUS, żeby złożyć wniosek o niezaleganie ze składkami czy sprawdzić stan swojego konta emerytalnego. Wystarczy dostęp do Internetu, więc wpadnij do ZUS i załóż KONTO NA PLATFORMIE USŁUG ELEKTORNICZNYCH - Czekamy na Ciebie w Galerii Handlowej Pogodne Centrum Spalice w Oleśnicy przy ulicy Oliwkowej 1, w godz. 10–14.
Do Państwa dyspozycji będzie ekspert ZUS z zakresu ubezpieczeń i składek.

07 października

Zaproszenie dla matek i nie tylko...

Jeśli jesteś mamą lub dopiero myślisz o urodzeniu dziecka przyjdź, żeby dowiedzieć się, co należy Ci się z ZUS.
W punkcie konsultacyjnym w godz. 9-13, przy sali 80 w Oddziale ZUS we Wrocławiu (wejście od ulicy Energetycznej) czekają eksperci ZUS i PIP.
Jeśli natomiast w swojej firmie zajmujesz się sprawami kadrowymi – weź udział w szkoleniu poświęconym zasadom udzielania urlopów macierzyńskich i rodzicielskich, które obecnie obowiązują.
Szkolenie odbędzie w Oddziale ZUS we Wrocławiu przy ulicy Pretficza 11, o godz. 13-15, w sali 239. Więcej na stronie www.zus.pl w zakładce Kalendarium.

08 października

Jak wyjechać z ZUS do sanatorium? Jak skorzystać z bezpłatnej rehabilitacji?

Informacje z tego zakresu będą udzielane przez ekspertów ZUS i NFZ w II Inspektoracie ZUS we Wrocławiu przy ulicy Litomskiej 36.
Na miejscu skorzystasz także z:
• porad prawnych specjalisty PIP,
• konsultacji specjalistów Centrum Medycznego Dobrzyńska
oraz możesz zapoznać się z ofertą Polskiej Grupy Uzdrowisk.

ZUS przez Internet
Nie masz czasu lub nie lubisz urzędów? Już nie musisz przychodzić do ZUS żeby złożyć wniosek o niezaleganie ze składkami czy sprawdzić stan swojego konta emerytalnego. Wystarczy Ci dostęp do Internetu i KONTO NA PLATFORMIE USŁUG ELEKTORNICZNYCH – Czekamy na Ciebie w Galerii Oławskiej przy ulicy Lipowej 1c, w godz. 11-17.
Do Państwa dyspozycji będzie ekspert ZUS z zakresu ubezpieczeń i składek.

9 października

Jeśli chcesz założyć działalność gospodarczą i poznać swoje uprawnienia i przywileje - informacji na ten temat udzielą Ci eksperci z Powiatowego Urzędu Pracy i ZUS.
Porady odbędą się w Oddziale ZUS we Wrocławiu przy ulicy Pretficza 11, przy sali 60.

Jesteś osobą pozostającą bez pracy? Przyjdź na szkolenie z zakresu ubezpieczenia społecznego, zdrowotnego w ramach zatrudnienia na umowę o pracę i zatrudnienia na umowy cywilnoprawne oraz z zakresu zgłaszania członków rodziny do ubezpieczenia.
Szkolenie odbędzie się o godz. 10 w Powiatowym Urzędzie Pracy w Trzebnicy przy ul. Kościuszki 10, w sali konferencyjno-szkoleniowej.

Jeśli chcesz założyć działalność gospodarczą, przyjdź na szkolenie „Zasady podlegania ubezpieczeniom społecznym i ubezpieczeniu zdrowotnemu, zgłaszanie do ubezpieczenia członków rodzin oraz zasady opłacania składek i przekazywania dokumentów do ZUS”, które odbędzie się w godz. 10–13 w Urzędzie Miejskim w Oławie przy pl. Zamkowym 15, w sali Rycerskiej.

10 października

„Mała przedsiębiorczość” oraz „O ubezpieczeniach społecznych, zdrowotnych, zgłaszaniu członków rodzin do ubezpieczenia dla osób rozpoczynających działalność gospodarczą” - to tematy spotkania, którego możesz być uczestnikiem.
Zapraszamy na godz. 12 do Spółdzielni Mieszkaniowej przy ulicy Obornickiej 1 w Trzebnicy.
Szkolenie zorganizowane we współpracy z Powiatowym Urzędem Pracy w Trzebnicy.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Wspierają nas