Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Korona dla Julii

18.08.2014
Autor: Agnieszka Fiedorowicz
Źródło: inf. własna

Julia Torla, tegoroczna maturzystka ze Stalowej Woli, została Miss Polski 2014 na Wózku. Zdobyła także tytuł Miss Publiczności.

Finał konkursu, organizowanego przez Fundację Jedyna Taka, odbył się 16 sierpnia w Amfiteatrze im. Michaela Jacksona na warszawskim Bemowie. W jury zasiedli Patryk Gojny, wiceprezes Fundacji Jedyna Taka, Kinga Kobus, członek zarządu Fundacji PZU, Anna Ładny z agencji modelek No Body's Perfect, Olga Fijałkowska, Miss Polski na wózku 2013, oraz Piotr Pawłowski, prezes Integracji.

Tegoroczna Miss Polski Julia Torla porusza się na wózku od niespełna dwóch lat. W grudniu 2012 roku wraz z rodzicami uległa tragicznemu wypadkowi samochodowemu, w wyniku którego jej mama zmarła, tata uległ ciężkiemu urazowi, a ona sama doznała uszkodzenia rdzenia kręgowego. Mimo tej tragedii Julia nie rezygnuje ze swoich marzeń. W tym roku zdała maturę i wybiera się na studia.

Tegoroczna zdobywczyni tytułu Miss Polski na Wózku Julia Torla
Tegoroczna zdobywczyni tytułu Miss Polski na Wózku Julia Torla, fot.: Marta Kuśmierz

Na pierwszą wicemiss wybrano Beatę Jałochę, która w głosowaniu SMS-owym otrzymała również tytuł Miss Popularności. Tragiczną historię fizjoterapeutki, na którą spadł samobójca skaczący z 7. piętra, poznała w maju zeszłego roku cała Polska. Dziewczyna, mimo złamanego kręgosłupa, nie straciła nadziei. Jest zdeterminowana i ciężko pracuje podczas rehabilitacji.

Drugą wicemiss została Monika Florczuk, natomiast Aleksandrze Karpińskiej przyznano tytuł Miss Foto.

Pierwsza i druga Wicemiss Polski na Wózku
Pierwsza i druga Wicemiss Polski na Wózku, fot.: Marta Kuśmierz

W pakiecie z koroną Miss Polski na Wózku Julia Torla otrzymała szereg nagród, m.in. wózek Helium, ufundowany przez firmę Quickie, bon na skok tandemowy ze spadochronu, sponsorowany przez Sky Dive Warszawa, oraz sześciodniowy pobyt w ośrodku połaczony z kompleksową rehabilitacją, ufundowany przez firmę Fizjo Fit. Pozostałe nagrodzone otrzymały wózki oraz pięciodniowe pobyty dla dwóch osób, sponsorowane przez ośrodek Max-Jarnołtówek.

Miss Foto została Aleksandra Karpińska
Miss Foto została Aleksandra Karpińska, fot.: Marta Kuśmierz

Zorganizowane już po raz drugi wybory Miss Polski na Wózku mają pokazać, że kobiety są piękne - niezależnie od tego, czy jeżdżą na wózku czy poruszają się na własnych nogach - i bardzo aktywne, a także spełniają się w wielu rolach. 

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

 • i
  19.08.2014, 13:31
  pewnie ma stopień znaczny????????? lub całkowicie niezdolna do pracy i samodzielnej egzystencji, renta socjalna.??????
  odpowiedz na komentarz
 • lekka choroba
  18.08.2014, 17:34
  daje taki obraz lecz Wózek inwalidzki dla większości chorych to i wygląd inny, zmieniony chorobowo. Pokaz zapewne służył pokazaniu jak ładnie się siedzi na wózku jak lekko się żyje. Prawa jednak jest inna.
  odpowiedz na komentarz
Prawy panel

Sonda

Jak w tym roku spędzisz wakacje?

Biuletyn

Wspierają nas