Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Wybraliśmy zwycięzców konkursu „Rowerownik bez barier”!

17.07.2014
Autor: Mateusz Różański
Źródło: inf. własna

Konkurs „Rowerownik bez barier” dobiegł końca! W czasie jego trwania uczestnicy przysyłali nam opisy swoich tras rowerowych, dostępnych dla handbike’ów i tandemów.  Spośród nadesłanych prac wybraliśmy trzy najciekawsze.

Konkurs miał na celu aktywizację sportową osób z niepełnosprawnością poprzez motywowanie ich do korzystania z roweru oraz promocję miejsc, w których aktywnie mogą one spędzać czas wolny. Organizatorzy konkursu  zaprosili wszystkich aktywnych mieszkańców Mazowsza do dzielenia się dobrymi praktykami i wspólnego tworzenia mapy miejsc dostępnych dla osób z niepełnosprawnością.
Uroczyste zakończenie konkursu odbyło się w siedzibie warszawskiej siedzibie Banku BGŻ. Poprowadziły je Zuzanna Ziajko z Integracji i Anna Hińcz z Fundacji BGŻ. 

Trójka zwycięzców: Marcin Jędrzejewski, Michał Nowak i Teresa Seremak odebrała nagrody: pieniężne w wysokości  600 zł oraz rzeczowe w postaci liczników rowerowych i przygotowanych przez Fundację BGŻ zestawów gadżetów dla cyklistów.

Podczas rozdania nagród obecni byli także przedstawiciele Fundacji Zawsze Potrzebni, którzy poprowadzili dyskusję na temat dostępności tras rowerowych.
Trasą przygotowana przez Teresę Seremak, która biegnie od ul. Bitwy Warszawskiej do Mostu Poniatowskiego w Warszawie, będzie można się przejechać 14 września podczas pikniku Symfonia Serc, w ramach którego odbędą się obchody jesieni Bez Barier.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Czy w Twojej miejscowości jest obiekt zasługujący na wyróżnienie w konkursie Lider Dostępności?

Biuletyn

Wspierają nas