Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Centrum Diakonii i Edukacji zaprasza do swoich szkół

10.07.2014

Szkoły Ewangelickiego Centrum Diakonii i Edukacji im. ks. Marcina Lutra przy ul. Wejherowskiej 28 we Wrocławiu (dawniej: CEKiRON) zapraszają uczniów z niepełnosprawnością do skorzystania z oferty edukacyjnej. Centrum, prowadzące aktualnie nabór na rok szkolny 2014/2015, jest m.in. ośrodkiem kształcenia i rehablitacji młodzieży z niepełnosprawnością ruchową i orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego.

Należąca do ośrodka Szkoła Przysposabiająca do Pracy kierowana jest do uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym oraz niepełnosprawnościami sprzężonymi. W ramach programu nauki Centrum zapewnia: doświadczoną kadrę pedagogiczną, opiekę psychologiczno-pedagogiczną, zajęcia pozalekcyjne, wyżywienie (odpłatnie), atrakcyjne położenie w centrum Wrocławia, dobry dojazd dla osób spoza Wrocławia, dowóz uczniów do szkoły i z powrotem, a także dostepny 7 dni w tygodniu internat.

Ponadto w ramach placówki funkcjonują: Gimnazjum Integracyjne, Liceum Ogólnokształcące, Technikum Ekonomiczne (4-letnie) oraz Zasadnicza Szkoła Zawodowa, kształcąca młodzież w zawodach: krawca, introligatora i pracownika pomocniczego obsługi hotelowej.

Kształcenie w szkołach i pobyt w internacie są bezpłatne, uczniowie pokrywają jedynie część kosztów wyżywienia.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Wspierają nas