Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Wkrótce konferencja Sekson - o seksualności i rodzicielstwie osób z niepełnosprawnością

24.09.2021
Autor: inf. pras.
grafika z napisem avalon sekson 2-3 października 2021 r. warszawa online i rysunek dwóch trzymających się dłoni

 

Już tylko kilka dni dzieli nas od kolejnej edycji ogólnopolskiego i najważniejszego w Polsce wydarzenia poświęconego seksualności i rodzicielstwu osób z niepełnosprawnością ruchową (OzN). Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 2-3 października 2021 r., w warszawskim Centrum Kreatywności Targowa. Wydarzenie jest dostępne dla wszystkich i całkowicie bezpłatne. Limit miejsc na konferencję w trybie stacjonarnym został już wyczerpany, ale można wziąć w niej udział online za pośrednictwem oficjalnej strony projektu Sekson na Facebooku.

Projekt Sekson, realizowany jest przez Fundację Avalon, powstał w 2019 roku jako odpowiedź na potrzeby osób z niepełnosprawnością ruchową. Jednym z jego kluczowych elementów i zarazem najważniejszym wydarzeniem jest Konferencja Sekson. O jej wadze, popularności i potrzebie spotkań oraz dyskusji wokół tematyki seksualności i rodzicielstwa najlepiej świadczy fakt, że wejściówki na stacjonarną część wydarzenia zostały wyczerpane w ciągu zaledwie 7 dni.

- Ogromnie cieszy nas tak duże zainteresowanie tegoroczną edycją konferencji Sekson. To wydarzenie jest swego rodzaju ukoronowaniem naszej całorocznej pracy i wysiłków podejmowanych na rzecz edukacji i zwiększania świadomości społecznej w zakresie potrzeb, ale również barier, jakie napotykają OzN – mówi Krzysztof Dobies, dyrektor generalny Fundacji Avalon. – Nasze wydarzenie ma charakter inkluzywny, pragniemy dotrzeć do jak największego grona - od OzN, na których aktywizacji i zmianie postaw zależy nam ogromnie, przez osoby sojusznicze, po osoby, które być może postrzegają seksualność i rodzicielstwo OzN przez przez pryzmat mitów i stereotypów po to, by je skutecznie obalić.

Ciekawy program

Na uczestników tegorocznej konferencji czekają dwa dni inspirujących spotkań, prelekcji ekspertów i ekspertek, warsztatów pełnych wartościowej wiedzy, nie zabraknie również przestrzeni do dyskusji, rozmów i wymiany doświadczeń. Pierwszy dzień konferencji poświęcony będzie w całości seksualności OzN, drugi – rodzicielstwu.

Szczegółowy program III Konferencji Sekson – o seksualności i rodzicielstwie osób z niepełnosprawnością ruchową dostępny jest na stronie Konferencja Sekson 2021 | Sekson

- Wszystkie osoby, którym nie udało się zapisać na stacjonarną część wydarzenia, serdecznie zapraszamy do oglądania w transmisji online, która będzie dostępna na oficjalnym facebookowym profilu projektu Sekson. Zachęcamy do udziału wszystkie osoby i cieszymy się, że dzięki transmisji będziemy mogli dotrzeć z wydarzeniem  do osób, które z różnych powodów nie mogłyby dotrzeć na konferencję w tradycyjnej formie – zaprasza Lusine Duryan, koordynatorka projektu Sekson.

Eksperci i paneliści konferencji

Wśród tegorocznych prelegentów znajdą się między innymi: dr n. hum. Alicja Długołęcka, prof. dr hab. Zbigniew Izdebski, dr n. med. Monika Łukasiewicz, dr n. med. Piotr Paweł Świniarski, dr Tomasz Sobierajski, dr n. med. Barbara Mazurkiewicz, aktywiści i aktywistki - Marta Lorczyk, Renata Orłowska, Julia Zakrocka, Agata Tomaszewska oraz Wojciech Sawicki z Life of Wheelz, Małgorzata Korda-Bazelan, Tomasz Biduś, mistrzyni paraolimpijska Katarzyna Rogowiec, Ola Petrus – stand-uperka i aktywistka, przedstawiciele Sex Work Polska, Fundacji Aktywnej Rehabilitacji, Stowarzyszenia Doula w Polsce, Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.

Partnerami wydarzenia są: Fundacja Aenon, Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, Sex Work Polska, Stowarzyszenie Program Stacja, Grupa PONTON, Fundacja Aktywnej Rehabilitacji, Fundacja Aktywizacji Funkcjonalnej i Społecznej, Natuli. Dzieci są ważne, Wydawnictwo Otwarte, Wydawnictwo Znak Literanova, n69.pl.

Patronami medialnymi są: Onet, Wysokie Obcasy, HelloZdrowie, G’rls Room, Romance TV.

Wydarzenie przebiegnie pod patronatem honorowym Prezydenta m.st. Warszawy Rafała Trzaskowskiego, Naczelnej Izby Lekarskiej i Rzecznika Praw Pacjenta. Patronaty merytoryczne przyznali: Krajowa Izba Fizjoterapeutów, Polskie Towarzystwo Urologiczne, Polskie Towarzystwo Rehabilitacji.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Wspierają nas